Zmiana bolidu w ekipie McLarena

Źle się dzieje w państwie McLarena. Mimo wysiłków kierowców, wyniki w dotychczasowych wyścigach F1 są dużo poniżej oczekiwań. Stąd decyzja o radykalnej przebudowie bolidu.

Wersja B bolidu McLarena zadebiutuje podczas majowego GP Hiszpanii. W modelu MP4-28 pojawią się zupełnie nowe przednie i tylne skrzydło, sekcje boczne, wydech, podłoga i osłona silnika. Tym sposobem szef zespołu, Martin Whitmarsh, walczy o utrzymanie stanowiska. Dotychczasowe drobne modyfikacje bolidu nie przyniosły spodziewanych efektów. Podczas gdy szef panikuje, Jenson Button, który swoje niezłe piąte miejsce w wyścigu o GP Chin zawdzięczał głównie własnej strategii i ograniczeniu liczby pit-stopów, widzi sytuację w bardziej pozytywnym świetle. Jego zdaniem, widać stopniową wprawdzie, ale jednak poprawę. Może i tak, ale w GP Bahrajnu zwycięskiego Vettela mógł już tylko podziwiać z dużej odległości…

Martin Whitmarsh jest pod dużą presją
fot. McLaren

12 maja przekonamy się, czy McLaren na Circuit de Catalunya będzie w stanie powalczyć o dobre miejsce z dotychczasowymi liderami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze