Właścicielki zabytkowych Mercedesów spotkają się w ten weekend – zlot She’s Mercedes 2022 w Lidzbarku Warmińskim. Będziemy tam!

W ostatni weekend wakacji, 26-28 sierpnia 2022 r., już po raz siódmy odbędzie się zlot She’s Mercedes - spotkanie miłośniczek zabytkowych Mercedesów. To szczególne wydarzenie, bowiem biorą w nim udział wyłącznie kobiety. Tym razem posiadaczki klasycznych aut spod znaku trójramiennej gwiazdy spotkają się w Lidzbarku Warmińskim, gdzie w sobotę 27 sierpnia odbędzie się tradycyjna prezentacja aut na dziedzińcu zamkowym.

Zlot She’s Mercedes ma w Polsce coraz dłuższą tradycję – spotkania odbywają się już od 2016 r. Ich kameralna, zrelaksowana atmosfera sprzyja dzieleniu się pasją i pozwala niespiesznie celebrować analogową motoryzację. Ponieważ każdy zlot odbywa się w innym zakątku Polski, program zawsze koncentruje się również na poznawaniu lokalnych atrakcji i kultur.

Zlot She’s Mercedes 2022 – już po raz siódmy!

Spotkania wpisują się w unikalną inicjatywę Mercedes-Benz skierowaną do kobiet – „She’s Mercedes”. Producent luksusowych samochodów ze Stuttgartu od lat docenia w ten sposób damską część klienteli, wspierając ambicje i niezależność kobiet. W ramach „She’s Mercedes” prowadzone są liczne inicjatywy na rzecz ich rozwoju w życiu zarówno społecznym, jak i zawodowym. Należą do nich działania zachęcające kobiety do studiowania na kierunkach nauk ścisłych i pracy na stanowiskach „Przemysłu 4.0” czy akcentowanie kwestii równouprawnienia. Równocześnie „She’s Mercedes” stwarza kobietom okazje do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji oraz wspierania w osiąganiu celów – właśnie takie jak zloty miłośniczek trójramiennej gwiazdy.

Cieszę się, że w szerokim gronie entuzjastów naszych klasycznych modeli jest wiele kobiet, które pielęgnują swoją pasję i chcą się nią dzielić. Mercedes-Benz jest w motoryzacji symbolem pionierstwa i innowacji, a kobiety odgrywają ważną rolę w naszej historii od początku istnienia firmy. Coroczne zloty miłośniczek zabytkowych Mercedesów idealnie wpisują się w naszą inicjatywę „She’s Mercedes”, w ramach której przekonujemy, że siła jest kobietą. Chcemy wspierać kobiety i promować świat bez barier związanych z płcią – powiedziała Urszula Reichman, Head of Marketing Mercedes-Benz Cars Poland | Strategy & Planning MBCEE.

Pokazujemy, że pasja do zabytkowej motoryzacji nie ma płci. Klasyczny Mercedes to wspaniały towarzysz kobiety – jest elegancki, stylowy i lojalny.  W czasach cyfryzacji jazda „analogowym” autem stanowi szczególną przyjemność, a nasze klasyki kochają jeździć – dlatego tradycyjnie w ramach zlotu zamierzamy odwiedzić lokalne atrakcje. Przede wszystkim niespieszny rytm naszych spotkań tworzy klimat, jest źródłem pozytywnych emocji oraz pretekstem do rozmów, nie tylko na tematy motoryzacyjne. Na zlotach „She’s Mercedes” zapach benzyny miesza się z zapachem perfum. Każde takie spotkanie, daje uczestniczkom zastrzyk pozytywnej energii, a widzom możliwość podziwiania klasycznych mercedesów w pełnej krasie – dodała Ewa Łuszcz, komandorka VII Zlotu She’s Mercedes.

Bazą tegorocznego, siódmego zlotu miłośniczek zabytkowych Mercedesów będzie Hotel Krasicki, stanowiący historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich.

zlot She's Mercedes
zlot She’s Mercedes

Kasia Frendl z motocaina.pl na zlocie She’s Mercedes

Na zlot She’s Mercedes jadę elektrycznym Mercedesem EQS 450+, który ma obecnie największy zasięg wśród oferowanych na polskim rynku aut zasilanych prądem. Pełen jest innowacyjnych rozwiązań – to równie niezwykły samochód, jak zabytkowe pojazdy miłośniczek klasyków. Sądzę, że ten wehikuł przyszłości wzbudzi podobnie duże zainteresowanie, jak old- i -youngtimery innych uczestniczek- mówi redaktor naczelna motocaina.pl – Katarzyna Frendl.

Na sobotę zaplanowano prezentację aut na dziedzińcu zamkowym w Lidzbarku Warmińskim, w ramach której przewidziano konkursy z nagrodami. Następnie samochody ruszą w rajd po Warmii – najpierw przejadą do renesansowego, XVI-wiecznego pałacu w Galinach, a później zatrzymają się w Stoczku Klasztornym.

Zlot zakończy się w niedzielę, prezentacją samochodów przed tężniami w Lidzbarku Warmińskim. Dla okolicznych mieszkańców to dodatkowa okazja, by zobaczyć klasyczne Mercedesy z bliska i wymienić doświadczenia z ich użytkowniczkami.

Dodatkowe informacje na temat zlotu można znaleźć na stronie Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska: https://polska.mercedes-benz-clubs.com/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1738216739852689/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze