Edyta Klim

XII Zlot Baby na motóry, 6-9 lipca 2023, Beskid Niski – zaproszenie

Barbara Grad-Kowalczyk oraz motocyklistki z grupy enduro, zapraszają na XII zlot Baby na motóry! 6-9 lipca 2023, Beskid Niski.

Który to już zlot grupy „Baby na motóry!”? Gdzie odbywały się wcześniej?

Barbara Grad-Kowalczyk: To jest XII zlot Baby na motóry, organizowany przez motocyklistki z grupy . W ostatnich latach zlot odbywał się raz w roku, zawsze w drugi weekend lipca. Termin jest stały, tak żeby z wyprzedzeniem można go było wpisać w swój kalendarz. Zloty są organizowane w różnych miejscach w Polsce. W ubiegłym roku były to Mazury, a lata poprzednie to m.in. Sudety, okolice Kłodzka, województwo świętokrzyskie czy pojezierze drawskie. W tym roku bawimy się razem w Beskidzie Niskim.

Jak wygląda organizacja takiego zlotu od środka? Te same dziewczyny zajmują się organizacją, czy to się zmienia?

Barbara Grad-Kowalczyk: Organizacją zlotów zajmują się koleżanki z grupy, za każdym razem jest to inna dziewczyna prowadząca, która może liczyć na mocne wsparcie. Swoim doświadczeniem służą min. założycielki grupy oraz dziewczyny, które taki zlot organizowały w przeszłości.

Organizacja zlotu polega głównie na znalezieniu fajnego miejsca spotkania, ogarnięciu ewentualnych rezerwacji i zapisów, wytyczeniu fajnej trasy motocyklowej, zarówno terenowej, jak i asfaltowej. A także na zadbaniu, żeby wszystkie potrzebne informacje dotarły do dziewczyn, które będą brały udział w zlocie. 

Jak typujecie miejsce na zlot? Jakie powinno spełniać warunki?

Barbara Grad-Kowalczyk: Jest pewna dowolność w wyborze miejsca, może to być pole namiotowe, agroturystyka czy jakiś ośrodek. Powinno ono pomieścić kilkadziesiąt osób i oferować możliwość budżetowego noclegu – na przykład możliwość rozbicia namiotów (bo namiot jest najczęściej wybieraną opcją noclegową przez dziewczyny). Fajnie, jeśli baza znajduje się w pięknym miejscu, ma miejsce na ognisko i dach, by schować się przed deszczem…

Jakich tras i programu podczas Waszego zlotu można się spodziewać?

Barbara Grad-Kowalczyk: Mamy wytyczone trasy offroad’owe i asfaltowe, wśród których każda dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Można skorzystać z krótkiego szkolenia jazdy w terenie, prowadzonego przez jedną z koleżanek. Będzie ognisko, pieczenie kiełbasek, mierzenie wysokości myszki i pokaz zdjęć z babskich podroży. Żaden z tych punktów nie jest obowiązkowy, można po prostu przyjechać i pobyć w ekipie motocyklistek, które łączy ta sama pasja.

Zlot Baby na motóry

Więcej o grupie: Baby na motóry!

To impreza dla każdej motocyklistki? Jakiś poziom umiejętności jazdy w terenie jest wymagany?

Barbara Grad-Kowalczyk: Do zlotu może dołączyć każda dziewczyna, nawet ta, która swoją motocyklową przygodę dopiero zaczyna. Jestem przekonana, że ze zlotu wróci bogatsza o nowe doświadczenia i umiejętności. Trasy zaplanowane będą tak, że dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Są jeszcze wolne miejsca? Można się zapisać?

Barbara Grad-Kowalczyk: Miejsca ogranicza jedynie teren na którym można rozbić namioty, a ten jest ogromny! Zlot odbywa się w drugi weekend lipca i do tego czasu można się zapisywać na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1665814290484304/. Zapraszamy! 

XII Zlot Baby na motóry 2023

Miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne, Beskid Niski

Do dyspozycji będzie sala kominkowa, konferencyjna i bilardowa oraz miejsce na ognisko.

Data zlotu: 6-9 lipca 2023

Do wyboru są następujące miejsca:

  • namiot + dostęp do łazienki: 25 zł/noc/osoba
  • miejsce w pokoju 10 osobowym w którym jest 5 łóżek łóżek piętrowych, łazienka na zewnątrz: 50 zł/noc
  • miejsce w pokoju (2 pokoje, 8 miejsc) 4 osobowym z łazienką na zewnątrz 55 zł/noc
  • miejsce w pokoju dwuosobowym z łazienką (5 pokoi, 10 miejsc) 90 zł/noc
  • ***Posiłki***
  • śniadanie 28 zł
  • obiadokolacja również w opcji wege 40 zł

Grupę „Baby na motóry!” na Facebooku znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/groups/babynamotory/

Więcej informacji o Zlocie „Baby na motóry!” na Facebooku znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/events/1665814290484304/

Grupa „Baby na motóry!” powstała w 2016 roku i skupia motocyklistki enduro, niezależnie od marki motocykla. Głównym postanowieniem założycielek jest to, by grupa składała się głównie z dziewczyn, które lubią uprawiać szeroko pojęty off-road motocyklowy. Niekoniecznie ma to być hard enduro, ale również turystyka szutrowa, czy jazda “w koło komina” po okolicznych drogach gruntowych. Grupa „Baby na motóry!” – wszystko w jednym miejscu, dla kobiet z nastawieniem na motocykle terenowe!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze