Zginął podczas offroadu, wyciągając inne auto z błota

Zginął podczas offroadu, wyciągając inne auto z błota

26 stycznia 2020
1
3
Tragiczny wypadek doprowadził do śmierci młodego mężczyzny. Popularyzatorzy offroadu w Polsce wyjaśniają jak doszło do tej sytuacji i jak odpowiednio zachowywać się podczas jazdy w terenie.
Loading module...

Wypadek miał miejsce 22 grudnia. 28-letni Damian wraz z kolegami ruszyli w teren, a kiedy jedno z aut ugrzęzło, próbowali je wyciągnąć. Użyli do tego liny kinetycznej, którą zaczepili do drugiego samochodu. Za jego kierownicą usiadł Damian. Niestety zaczep w wyciąganym aucie urwał się i z dużą siłą wpadł do drugiego pojazdu, uderzając w tył głowy kierowcy, zabijając go. Damian osierocił dwójkę dzieci.

Do takich tragedii może wbrew pozorom dochodzić bardzo często podczas offroadu. Internet pełen jest filmów, na których jedno auto próbuje wyszarpać drugie z błota lub innej pułapki, co kończy się urwaniem liny, wyrwaniem zaczepów, a czasem całego zderzaka. Zwykle taka lina uderza gdzieś w bok, czasami uszkadza samochód. Ale zawsze istnieje ryzyko, że uderzy w jednego z kierowców lub któregoś z gapiów, którzy zwykle podchodzą niebezpiecznie blisko.

Dlatego chłopaki z Terenwizji nagrali film, w którym wyjaśniają na czym polegają typowe błędy podczas wyciągania samochodów z błota. Pokazują jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa i jak ich unikać. Materiał naprawdę warto zobaczyć.

Komentarze

Dorian
26 stycznia 2020 21:01
Przykre tyle na temat...
Cz.G.
27 stycznia 2020 00:40
Koledzy 4x4, uważać na prawą fizyki i poco tak się spinać nie nerwowo i wszyscy będziemy wracać cali..
Robson
27 stycznia 2020 18:10
Oglądając te filmy mam na myśli jedną rzecz.... Kto przy zdrowych zmysłach szarpie przy pierwszym ruchu auto holowane.... Przecież raz że są one zdezelowane od uderzeń dwa że robi się to na raz dwa... Trzy najpierw sprawdź jak wygląda lina i samochód holowany bo na pół można rozerwac jak Szrot...