Zestaw kluczy na prezent. Zaskocz majsterkowicza trafionym upominkiem!

Zbliża się ważna okazja, a pomysłu na prezent brak? Jeżeli bliska osoba jest fanem majsterkowania, z pewnością ucieszy się z praktycznego upominku. W takim przypadku warto zainwestować w gadżet, który nie pójdzie po kilku dniach w odstawkę. Trafionym pomysłem z pewnością będzie funkcjonalny zestaw kluczy!

Gdzie można wykorzystać zestaw kluczy?

Każdy pan domu powinien mieć swój osobisty zbiór kluczy nasadowych. Taki komplet zazwyczaj przydaje się w najmniej spodziewanym momencie i sprawdza się zarówno w warsztacie, jak i podczas drobnych napraw w mieszkaniu. Gotowe zestawy są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ wszystkie potrzebne sprzęty znajdują się w jednym miejscu. A to oznacza oszczędność czasu i lepszą organizację pracy.

Klucze służą przede wszystkim do odkręcania i dokręcania śrub. Wersja nasadowa różni się od wersji płaskiej budową – ma trzpień (rączkę), otwór na śrubę i nasadkę (najczęściej sześcio- lub dwunastokątną). Oprócz tego, narzędzia mogą być wzbogacone o ułatwiające pracę redukcje, przeguby czy grzechotki.

Komplety kluczy są wykorzystywane przede wszystkim w branży budowlanej, mechanice, ale także w branży muzycznej, jako stroiki.

narzędzia - klucze

Czym się kierować podczas zakupu narzędzi?

Wybierając prezentowy zestaw kluczy, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę liczbę dostępnych elementów. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba się znać na narzędziach. Gotowe komplety są dobierane przez profesjonalistów, więc z pewnością nie zabraknie w nich najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych sprzętów.

Jakość wykonania to kolejne kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę, kupując prezent dla złotej rączki. Narzędzia muszą być oczywiście trwałe, bo tylko wtedy spełnią swoją funkcję. Odporne na korozję, działanie wysokiej temperatury i mało podatne na otarcia są przede wszystkim klucze wykonane ze stali chromowo-wanadowej oraz chromowo-molibdenowej.

Oprócz samych narzędzi istotne jest również ich opakowanie. Służy przede wszystkim do segregowania akcesoriów i ich przenoszenia, ale również chroni poszczególne elementy przed uszkodzeniem. Warto więc zwrócić uwagę, aby skrzynia do przechowywania kluczy była solidna i wykonana z wytrzymałych materiałów.

Oczywiście ważna jest też cena. Najtańsze zestawy składają się z kilkunastu podstawowych kluczy. Natomiast kolekcje przeznaczone dla profesjonalistów mogą liczyć nawet do dwustu narzędzi. Koszt takiej skrzynki jest zdecydowanie wyższy, jednak będzie to inwestycja na lata. Z takiego prezentu z pewnością ucieszy się osoba, która na co dzień zajmuje się majsterkowaniem.

zestaw narzędzi w szufladzie

Rodzaje kluczy dla każdego pana domu

Klucze różnią się między sobą przeznaczeniem, jakością wykonania, rozmiarem, czy wyprofilowaniem rączki. Można je również podzielić m.in. ze względu na liczbę kątów i rozmiar nasadek (czyli wejść na grzechotkę). Oprócz tego dostępne są modele zwykłe i udarowe.

Warto wiedzieć, że nasadka to najważniejsza część klucza. Jest umocowana na zabieraku, który służy do obracania. Ma bezpośrednią styczność ze śrubą oraz nakrętkami, więc musi być wykonana z materiałów najwyższej klasy. Najczęściej do jej produkcji używa się stali chromowo-wanadowej, wzmocnionej dodatkowo wolframem lub molibdenem. Inną opcją są nasadki udarowe, które można wykorzystać do pracy z twardymi materiałami, takimi jak beton. Możliwe jest również wiercenie zgrubne, które powiększa istniejący już otwór.

Jeżeli chodzi o rozmiary nasadek, do wyboru jest kilka opcji:

  • mały zestaw 1/4 cala: przydaje się do precyzyjnych prac i sprawdzi się tam, gdzie jest mało miejsca. Ze względu na rozmiar odznacza się stosunkowo niską wytrzymałością;
  • średni zestaw 3/8 cala: łączy w sobie cechy zestawu na małą i dużą grzechotkę, czyli charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i większą wytrzymałością niż komplet 1/4,
  • duży zestaw 1/2 cala: to najpopularniejszy zestaw na standardową grzechotkę, poradzi sobie nawet z mocno wkręconymi śrubami.

Użytkownicy mają również do dyspozycji mieszane zestawy, czyli na przykład:

  • 1/4 cala + 1/2 cala: najpopularniejsza kombinacja;
  • 1/4 cala + 3/8 cala +1/2 cala: największy, najbardziej uniwersalny oraz najdroższy komplet.
zestaw narzędzi

Najważniejsza jest jakość

Zestaw kluczy nasadowych to upominek, który doceni każdy fan majsterkowania – zarówno amator, jak i profesjonalista. Praktyczny prezent z pewnością nie będzie typowym zbieraczem kurzu, bo można go wykorzystać w wielu sytuacjach. Idealnie sprawdzi się np. podczas naprawy roweru, samochodu, a także w trakcie skręcania mebli i innych prac remontowych.

Kupując taki prezent, wcale nie trzeba się znać na narzędziach. Warto jednak wiedzieć, do jakich prac będą wykorzystywane. Bardzo ważne, aby klucze i nasadki były wykonane z wytrzymałej stali. Wówczas upominek będzie strzałem w dziesiątkę!

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze