Zestaw głośnomówiący na majówkę

Rozmawianie przez telefon trzymany przy uchu podczas jazdy samochodem grozi pięcioma punktami karnymi i mandatem w wysokości 200 zł. Nie mówiąc już o tym, że stwarza zagrożenie. Jak bezpiecznie rozmawiać przez komórkę w aucie?

Zestaw głośnomówiący pozwoli uniknąć mandatu
fot. guardian.co.uk

Według badań przeprowadzonych przez Nokię w ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę”, aż 59% Polaków rozmawia przez telefon prowadząc jednocześnie auto, 67% z nich trzyma telefon przy uchu.

Liczba kierowców karanych mandatem za rozmawianie w czasie jazdy bez zestawu głośnomówiącego od kilku lat rośnie. Wedle danych policyjnych, w 2011 roku było to 57581, a w 2010 – 48937 kierowców.

Co gorsza, 97 % badanych przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, iż rozmawianie przez telefon komórkowy grozi mandatem, a 95 % wie, że jest to niebezpieczne.

Dzięki zestawom głośnomówiącym kierowca może skupić się na drodze i nie stwarzać tym samym zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Portfolio Nokia obejmuje różne propozycje. Do dyspozycji kierowców są np. zestaw głośnomówiący Nokia HF-210 (148 zł), zestaw Nokia CK-200 (498 zł) czy słuchawka Bluetooth Nokia Luna z obsługą NFC (240 zł).

W ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę” ufundowanych zostało 250 voucherów na darmową instalację. Promocja obejmuje samochodowe zestawy głośnomówiące Nokia CK-100, CK-200 oraz CK-600.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zamówić poprzez stronę http://www.dajemyciwolnareke.pl/ (banner na górze strony) jeden z wymienionych wyżej modeli.  Wewnątrz promocyjnego opakowania zestawu znajduje się voucher na darmowy montaż urządzenia. Zarówno na stronie, jak i na voucherze, dostępna jest lista punktów, w których  można zamontować zestaw. Akcja potrwa do 15 czerwca 2012 roku.

Najnowsze

Nowy salon Modeki w Świdnicy

13 kwietnia 2012 Modeka Polska otworzyła swój drugi salon firmowy.

Od 10 lat motocykliści z Wrocławia i Dolnego Śląska zaopatrują się w odzież i akcesoria  marki Modeka we wrocławskim salonie firmowym. Teraz dołącza do niego kolejny salon, tym razem w Świdnicy, na ul. Westerplatte 48.

fot. Modeka

Na 100 m2 znalazły się nie tylko produkty Modeki, kaski Shoei i Caberg, obuwie TCX, odzież i akcesoria offroadowe, ale także części motocyklowe z bogatego asortymentu firmy Olek Motocykle. Nowy sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, w soboty od 10 do 14.

fot. Modeka

Najnowsze

Pod skrzydłami Tadka Błażusiaka

Mistrz świata w enduro-crossie bierze pod opiekę młode talenty. 26 maja w Konarach odbędą się warsztaty dla początkujących sportowców z udziałem Tadka Błażusiaka.  

Projekt Red Bull Under My Wing z udziałem Tadka Błażusiaka powstał z myślą o młodych zawodnikach w wieku 14-17 lat lat, którzy dopiero nabierają wprawy w wyścigach motocrossowych i enduro. Tadek Błażusiak to jeden z najlepszych motocyklistów świata. Specjalizuje się w enduro-crossie. Ma na koncie wygrane we wszystkich największych zawodach Enduro Extreme na świecie.

Tadeusz Błażusiak
fot. Łukasz Nazdraczew

Wszyscy chętni powinni do 13 maja wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy dostępny na www.redbullundermywing.pl. Z grona chętnych Taddy wybierze 20 osób, które otrzymają zaproszenie na tor motocrossowy w Konarach pod Krakowem.

Tadek będzie dawał przykłady praktyczne i doradzał uczestnikom projektu. Przeprowadzi także analizę filmów z jazdy każdego uczestnika nagranych podczas warsztatów.

 

Najnowsze

Harley Davidson Demo Truck Tour 2012

W dniach od 27 kwietnia do 11 sierpnia wszyscy motocykliści i pasjonaci marki Harley-Davidson będą mieli okazję się z nią bliżej zapoznać. W ośmiu lokalizacjach na terenie Polski pojawi się ponad 20 maszyn gotowych do bezpłatnych testów.

Wśród nich będą i miejskie motocykle Sportster, i Dyna, i klasyczna linia Softail, a nawet wielkie krążowniki Touring. Będą je mogły wypróbować nawet osoby bez prawa jazdy kategorii A (oczywiście bez wyjeżdżania na ulicę). Na specjalnej platformie JumpStart (stacjonarna platforma z systemem utrzymującym prawdziwy motocykl) będzie można odpalić silnik, zmieniać biegi i popracować manetką.

Harley Demo Truck
fot. Harley-Davidson

Daty i miejsca:

27-28 kwietnia Warszawa (Liberator)
3 maja zamek w Chudowie k. Gliwic (Arrow)
4 maja Katowice (Arrow)
6 maja Kraków (Dragon)
20-21 lipca Gdynia (Zdanowicz)
27-28 lipca Łódź (Harley-Davidson Łódź)
3-4 sierpnia Karpacz (Appaloosa)
11 sierpnia Poznań (V-Force)

Platforma JumpStart
fot. Harley-Davidson

Dokładne lokalizacje i zapisy na jazdy:

http://tour.harley-davidson.pl lub www.harley-davidson.pl

Najnowsze

Beccy Gordon za kierownicą Mitsubishi i-MiEV

Beccy Gordon, uczestniczka terenowych rajdów Score International, 8 lipca weźmie udział w wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb. Zawodniczka zasiądzie za kierownicą Mitsubishi i-MiEV.

Beccy Gordon wyścigi ma we krwi. Członkowie jej rodziny uczestniczą w nich od lat. Brat, Robby, jest utytułowanym uczestnikiem wyścigów w Indianapolis, NASCAR oraz rajdów terenowych, a siostra, Robyn, jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła w wyścigu Baja 1000.  Bob, ojciec Beccy, to wieloletni uczestnik wyścigów terenowych; Huntley, jej dziadek, brał udział w wyścigach w Indianapolis na początku XX wieku, a mąż, Ryan Hunter-Reay, jest uczestnikiem wyścigów IZOD IndyCar Series w zespole Andretti Autosport.

Beccy Gordon
fot. Mitsubishi

Beccy jest podekscytowana myślą o starcie w wyścigu, również ze względu na to, że wystartuje samochodem z w pełni elektrycznym napędem:

„Nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za kierownicą Takie samochody mają przed sobą wielką przyszłość, zarówno w codziennym transporcie, jak i jeździe wyczynowej” – powiedziała.

Mitsubishi i-MiEV
fot. Mitsubishi

Mitsubishi Motors wystawi dwa pojazdy tego typu w tegorocznej edycji wyścigu Pikes Peak International Hill Climb: Mitsubishi i-MiEV  z elektrycznym układem napędowym w wersji standardowej (prowadzony przez Beccy Gordon) oraz i-MiEV Prototype  w wersji rajdowej z napędem elektrycznym (prowadzony przez Hiroshi Masuoka, dwukrotnego triumfatora Rajdu Paryż – Dakar).

 

Najnowsze