Zestaw głośnomówiący na majówkę

Rozmawianie przez telefon trzymany przy uchu podczas jazdy samochodem grozi pięcioma punktami karnymi i mandatem w wysokości 200 zł. Nie mówiąc już o tym, że stwarza zagrożenie. Jak bezpiecznie rozmawiać przez komórkę w aucie?

Zestaw głośnomówiący pozwoli uniknąć mandatu
fot. guardian.co.uk

Według badań przeprowadzonych przez Nokię w ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę”, aż 59% Polaków rozmawia przez telefon prowadząc jednocześnie auto, 67% z nich trzyma telefon przy uchu.

Liczba kierowców karanych mandatem za rozmawianie w czasie jazdy bez zestawu głośnomówiącego od kilku lat rośnie. Wedle danych policyjnych, w 2011 roku było to 57581, a w 2010 – 48937 kierowców.

Co gorsza, 97 % badanych przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, iż rozmawianie przez telefon komórkowy grozi mandatem, a 95 % wie, że jest to niebezpieczne.

Dzięki zestawom głośnomówiącym kierowca może skupić się na drodze i nie stwarzać tym samym zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Portfolio Nokia obejmuje różne propozycje. Do dyspozycji kierowców są np. zestaw głośnomówiący Nokia HF-210 (148 zł), zestaw Nokia CK-200 (498 zł) czy słuchawka Bluetooth Nokia Luna z obsługą NFC (240 zł).

W ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę” ufundowanych zostało 250 voucherów na darmową instalację. Promocja obejmuje samochodowe zestawy głośnomówiące Nokia CK-100, CK-200 oraz CK-600.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zamówić poprzez stronę http://www.dajemyciwolnareke.pl/ (banner na górze strony) jeden z wymienionych wyżej modeli.  Wewnątrz promocyjnego opakowania zestawu znajduje się voucher na darmowy montaż urządzenia. Zarówno na stronie, jak i na voucherze, dostępna jest lista punktów, w których  można zamontować zestaw. Akcja potrwa do 15 czerwca 2012 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze