Zespoły RMF Caroline i R-six w Dakarze już za 2 tygodnie

To ostatnie chwile na przygotowania do najtrudniejszego wyścigu świata. Po ukończonych treningach zespoły mają chwilę odpoczynku na dopracowanie ostatnich szczegółów przed wyjazdem.

fot. Jola Żuk

Adam Małysz wraz ze swoim zespołem RMF Caroline połączy siły z zespołem R-six, który w tym roku wystąpi w Dakarze w Unimogu. Polski skoczek pojedzie Mitsubishi Pajero w towarzystwie Rafała Martona i Alberta Gryszczuka, podczas gdy na quadach zasiądą Łukasz Łaskawiec i Maciej Albinowski. W skład trzyosobowej załogi Unimoga wchodzą Robert Szustkowski, Robert Szustkowski Junior i Jarosław Kazberuk. Dzięki tej współpracy polskie zespoły mają lepsze szanse na wyjście z nawet najtrudniejszych sytuacji tego niebezpiecznego rajdu, który w tym roku przebiega przez Argentynę, Chile i Peru.

Ten wymagający wyścig to spełnienie marzeń Adama Małysza. Nic więc dziwnego, że były polski skoczek przygotowywał się z wyjątkowym zaangażowaniem do tego wyzwania. Rafał Marton, pilot RMF Caroline i już siedmiokrotny uczestnik Dakaru mówi o swoim kierowcy w samych superlatywach:

Kiedy zaczynaliśmy z Adamem treningi, był zdolnym kierowcą i zdyscyplinowanym uczniem, który marzył o starcie w Dakarze. Jego zapał i typowe dla sportowców podejście do treningów czasami potrafiło nas zadziwić. Był w stanie jeździć dłużej niż my wytrzymywaliśmy. Efekty tego zacięcia widać teraz. Nadal marzy o Dakarze, ale teraz może z powodzeniem walczyć o metę.

Połączone zespoły RMF Caroline i R-six to największa polska grupa rajdowa na Dakarze. Mitsubishi Pajero, ciężarówka Unimog i dwa quady umożliwią wystartowanie Polakom w praktycznie wszystkich kategoriach. Połączenie młodych uczestników z doświadczonymi rajdowcami, takimi jak Łukasz Łaskawiec, który rok temu zajął na Dakarze trzecie miejsce, daje nadzieje na bardzo wysokie miejsca dla naszych zespołów.

Start Dakaru zaplanowany jest na 1 stycznia w Mar Del Plata w Argentynie. Uczestnicy będą musieli pokonać ponad dziewięć tysięcy kilometrów pustynnej i kamienistej trasy by jako pierwsi dojechać do mety 15 stycznia w Limie w Peru. Już od 19 grudnia będzie można bezpośrednio obserwować poczynania zespołów RMF Caroline i R-six poprzez specjalną aplikację na stronie www.carolineteam.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze