Zespoły podpisały umowę

Cztery dni po podpisaniu przez FIA, Concorde Agreement został zaakceptowany także przez FOTA.

Pomimo, że Stowarzyszenie oficjalnie nie reprezentuje zespołów Williamsa i Force India, w swoim oświadczeniu stwierdza, że dokument został podpisany przez wszystkie teamy oprócz BMW Sauber. Dokument obowiązywać będzie do końca sezonu 2012 , a tym samym jego sygnatariusze zobowiązują się do uczestnictwa w zawodach do końca tego okresu.  

FOTA w jednym zdaniu stwierdza, że będzie wspierać każdą inicjatywę, która umożliwi BMW Sauber ponowne przystąpienie do umowy.

Członkowie uzgodnili także wspólne stanowisko, mające wprowadzić w życie stopniowe obniżanie wydatków, aż do osiągnięcia poziomu z początku lat dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku.Oznacza to, że ferowany przez Maxa Mosley'a pomysł wprowadzenia "czapy budżetowej" nie znalazł uznania w oczach szefów zespołów F1. 

W ostatnim zdaniu Stowarzyszenie stwierdza, że zajmie się w najbliższym czasie sprawami leżącymi
w interesie Formuły 1, tzn. wyścigami na najlepszych torach przed jak największą widownią oraz popularyzacją Formuły 1.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.