Żeśmy się zagalopali deczko, czyli Auta 2 – trailer

Oto świetna wiadomość dla fanów Zygzaka i Złomka - drugą część wielkiego hitu z 2006 roku, czyli Auta 2 już od 1 lipca 2011 roku zobaczymy w kinach w Polsce. Tym razem wyścigowy Zygzak McQueen przy okazji kolejnego udziału w wielkim wyścigu zostanie wplątany w międzynarodową intrygę szpiegowską.

Auta 2 to kontynuacja kinowego hitu animowanego o Zygzaku McQueen – aucie wyścigowym, które zamiast na kolejny wyścig trafia przez przypadek do małego, zapomnianego przez świat miasteczka nieopodal słynnej amerykańskiej trasy numer 66. Zygzak, dotychczas wielki gwiazdor amerykańskich wyścigów, ściera się z zupełnie nową dla niego rzeczywistością i poznaje, czym naprawdę jest zwycięstwo oraz kim – prawdziwy przyjaciel. Bajka, chociaż przeznaczona dla starszych dzieci, nie oszukujmy się, zawładnęła przede wszystkim sercami dorosłych. 

Zygzak McQueen i Złomek niczym nieustraszony agent 007. Fot. Pixar

Dlatego też Pixar, postanowił zrobić jkontynuację filmu. Fabuła drugiej części zdecydowanie bardziej dedykowana jest widzom dorosłym; opowiada o perypetiach Zygzaka oraz Złomka, którzy udając się na kolejny, międzynarodowy wyścig (trasa obejmuje Japonię, Austrię, Włochy, Francję oraz Wielkę Brytanię) zostają wplątani w aferę szpiegowską. Nie chcąc zdradzać całego wątku możemy jedynie powiedzieć, że poza dużą ilością śmiechu, który gwarantuje doskonały polski dubbing, możemy też liczyć na wartką akcję i niesamowite kreskówkowe efekty specjalne. Naszym zdaniem jest to doskonała propozycja dla małych i dużych miłośników sportów motorowych.

Trailer w języku angielskim.

Najnowsze

Proszę zatankować do pełna, ja idę na kurczaka

Wild Bean Cafe ma nowe menu, a smaczne zestawy to doskonała propozycja dla tych, którzy w ciągu pełnego obowiazków dnia, mając niewiele czasu, chcą zjeść dodający energii posiłek.

Wielofunkcyjne stacje benzynowe to już standard. W czasach kiedy mamy coraz mniej czasu, często wszystkie potrzeby (no może nie do końca) staramy się załatwić w jednym miejscu. Wybawianiem – zwłaszcza dla osób będących ciągle w drodze – staje się nowa kulinarna oferta stacji BP.

 

fot. BP

Od teraz wszyscy zmotoryzowani i zabiegani miłośnicy drobiu, mogą spokojnie udać się na stacje nie tylko po paliwo, ale także by zjeść dobrego i sycącego kurczaka.  W Wild Bean Cafe do wyboru są: chicken nuggets – smakowite kawałki kurczaka w łagodnej panierce i hot chicken strips – soczyste poledwiczki z kurczaka w pikantnej panierce. Uzupełnieniem nowego menu jest sałatka colesław oraz pyszny sos (do wyboru: barbecue, czosnkowy, musztardowy). Taki zestaw z pewnościa pozwoli nabrać sił, by powrócić do codziennych zajęć.

Więc, jeśli najdzie Was ochota na drobne co nieco, polecamy odwiedziny w Wild Bean Cafe.  

Najnowsze

OC bez względu na płeć, w efekcie kobiety zapłacą więcej

Decyzją Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, od 21 grudnia 2012 roku na terenie całej Unii Europejskiej, firmy ubezpieczeniowe mają obowiązek zrównać stawki OC dla kobiet i mężczyzn. Co to w efekcie oznacza dla nas kobiet ? Sprawdźcie.  

Płeć nie może wpływać na wysokość stawki ubezpieczeniowej – takie było uzasadnienie wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wg trybunału, uwzględnianie płci ubezpieczonego jako czynnika ryzyka w umowach ubezpieczeniowych stanowi dyskryminację. Ustanowiona reguła jednolitych dla obu płci składek i świadczeń będzie miała zastosowanie od 21 grudnia 2012 roku na terenie całej Unii Europejskiej. Wtedy też ważność straci przepis dyrektywy 2004/113/WE, która mówiła o równym traktowaniu mężczyzn i kobiet w zakresie dostępu do towarów i usług oraz dostarczania towarów i usług, pozwalający państwom członkowskim na utrzymywanie odstępstwa od zasady równego traktowania.

Dotychczas rynek ubezpieczeń nie podlegał unijnym przepisom o równym traktowaniu kobiet i mężczyzn. Prawo UE dopuszczało proporcjonalne różnice w wyliczaniu składek, w których płeć jest czynnikiem decydującym w ocenie ryzyka, do czego podstawę stanowiły odpowiednie statystyki. Jasno z wynikało, że kobiety powodują mniej wypadków i rzadziej łamią przepisy drogowe, dzięki czemu mogły płacić nawet o 40 procent niższe składki OC od mężczyzn.

Nie świadczyło to jednak o dyskryminacji mężczyzn, ponieważ ta sama zasada obowiązywała np. przy ubezpieczeniach zdrowotnych, gdzie to mężczyźni mieli do opłacenia znacznie mniejsze stawki od kobiet, co spowodowane było faktem, że kobiety średnio żyją dłużej i częściej korzystają z wizyt u lekarzy specjalistów.

Decyzję Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości skrytykowali zarówno prawnicy, ekonomiści, jak również same towarzystwa ubezpieczeniowe. Nikt nie widzi powodu, aby grupa mniejszego ryzyka w tym przypadku kobiet, musiała płacić większe stawki. Dla firm ubezpieczeniowych jasne jest, że jeśli mają te stawki wyrównać, w efekcie będzie to oznaczać, zwiększenia stawek dla kobiet w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych. Jednocześnie pociągnie to za sobą całą falę podwyżek innych rodzajów ubezpieczeń.

Firmy ubezpieczeniowe cały czas analizują sytuację i jak twierdzą, wzrost kosztów będą się starać minimalizować, jednak oceny ekspertów jasno wskazują, że decyzja trybunału będzie miała daleko idące konsekwencje, a my sami prawopodobnie mocno odczujemy to w naszych portfelach.

Najnowsze

Auto z pazurem – nowy Aston Martin V8 Vantage S – film

Aston Martin opublikował pierwszy materiał filmowy, prezentujący możliwości modelu V8 Vantage S na hiszpańskim torze wyścigowym Ascari Race Resort. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

4,7-litrowy, 8-cylindrowy silnik nowego Astona, ma zwiększoną z 420 do 430 KM moc oraz wyższy moment obrotowy o 20 Nm. Wariant S wyposażono w nową, 7-stopniową skrzynię biegów Sportshift II. Kierowca może wybrać automatyczny, bądź też manualny tryb zmiany biegów. Warto zauważyć, że nowa przekładnia ma być o 20 procent szybsza i o 24 kilogramy lżejsza od poprzedniej generacji, stosowanej w konwencjonalnym Vantage’u.

W wersji podstawowej auto jest lżejsze od Vanatage’a o 30 kilogramów, ale kto chce, może za dopłatą wybrać specjalne, ultralekkie felgi z kutego aluminium (łącznie o 2 kilo lżejsze), a także sportowe siedzenia wykonane z włókna węglowego i kewlaru (łącznie o 17 kilo lżejsze od zwykłych).

Aby auto idealnie trzymało się toru jazdy, zastosowano utwardzone zawieszenie oraz bardziej bezpośredni układ kierowniczy. Usztywniono amortyzatory oraz sprężyny, przekładnia kierownicza zyskała natomiast inne przełożenie.

Oto jak prezentuje się auto.

Dla wszystkich miłośniczek i miłośników dźwięku silnika, mamy dodatkowy materiał.

 

Najnowsze

Johanna Long promuje sport motorowy

Johanna Long, najmłodsza zawodniczka w NASCAR Camping World Truck Series, razem z kierowcą wyścigowym Joey Coulterem, w ciągu zaledwie 2 dni odwiedzili dziesięć lokalnych szkół w stanie Południowa Carolina. Ich zadaniem była promocja sportu motorowego, wśród najmłodszych.

fot. z archiwum J. Long

– Udział w tym przedsięwzięciu to było naprawdę coś niesamowitego. Dzieci były nie wiele młodsze ode mnie. Rozmawiałam z grupami w wieku 6-12 lat; szczególnie chciałam podkreślić, że warto się uczyć i jednocześnie realizować swoje marzenia. Ja wiedziałam co chcę robić mając osiem lat. Moim marzeniem zawsze było brać udział w wyścigach i od tamtego czasu poświęcam 150 procent swojej energii, aby to realizować. Cieszę się, że mogę być wzorem dla dzieciaków – powiedziała Johanna Long udzielając wywiadu dla jednej z lokalnych stacji telewizyjnych. 

 

 

fot. z archiwum J. Long

Okazja spotkania Johanny była niezwykłym przeżyciem dla ponad 3000 dzieci, które uczestniczyły w wygłaszanych przez nią prelekcjach. Johanna opowiadała o początkach swojej kariery, o tym jakie emocje towarzyszyły jej podczas pierwszych startów. Mówiła również o swoich planach na przyszłość. 

Johanna wzięła również udział, w roli marszałka, w paradzie karnawałowej Pensacola Mardi Gras Parade, w swoim rodzinnym mieście. Brało w niej udział ponad 30 000 osób. 

 

Zawodniczka zapowiedziała też, że szef jej zespołu wybierze się z wizytą do hrabstwa Darlington, gdzie przed grupą 50 000 młodzieży, opowie o zawodzie mechanika, inżyniera i specyfice pracy na torze wyścigowym. 

Najnowsze