Quantcast

Zepsute auto – kiedy opłaca się je naprawić, a kiedy lepiej kupić nowe?

Bez własnego samochodu większość z nas nie wyobraża sobie życia. Dzięki niemu możemy wygodnie dojechać do pracy i na zakupy, odwieźć dzieci do szkoły i zajęcia dodatkowe, odwiedzić rodzinę i znajomych w innym mieście oraz wyjechać na wakacje. Samochód pozwala nam w elastyczny sposób planować czas oraz daje poczucie sprawczości i kontroli nad własnym życiem. Kiedy auto psuje się po raz kolejny, stajemy przed dylematem - naprawiać czy wymienić na nowe?

Stare auto a koszty napraw

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup nowego samochodu prosto z salonu. Tylko taki pozwala natomiast korzystać z jazdy bez obaw o koszty związane z naprawami – jeśli coś się popsuje, auto zostanie naprawione w ramach gwarancji, a my co najwyżej będziemy musieli przeżyć kilka dni bez niego. Używane samochody są właściwie zawsze narażone na usterki, jedne są mniej kosztowne, a inne bardziej. Jeśli jednak policzymy, ile kosztuje nas utrzymanie takiego auta, możemy złapać się za głowę. Naprawa wydaje się jednak jedynym słusznym rozwiązaniem, jeśli chcemy nadal z niego korzystać, a obecnie nie mamy możliwości jego wymiany na nowszy model.

Stary samochód opłaca się naprawiać w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, kiedy usterki są drobne, a ich usunięcie pozwoli na dalsze korzystanie z samochodu przez co najmniej kilka kolejnych lat. W takim wypadku nie opłaca się spisywać pojazdu na straty, gdyż stosunkowo niewielkim kosztem możemy przywrócić mu pełną sprawność i użytkować go jeszcze przez długi czas. Po drugie, w starszy samochód warto inwestować środki pieniężne, jeśli nie mamy pieniędzy na zakup nowego pojazdu, a samo posiadanie auta jest nam niezbędne do normalnego funkcjonowania. To bowiem inwestycja we własny komfort i dobre samopoczucie, które są zdecydowanie warte wydania pieniędzy.

Naprawa zepsutego samochodu a pieniądze

Niestety, jak to często w życiu bywa, przedmioty lubią psuć się w najbardziej niesprzyjającym momencie. Tak szczególnie często zdarza się w przypadku samochodów, które zostają unieruchomione najczęściej w chwili, kiedy do wypłaty jeszcze daleko, a my nie mamy na koncie wystarczająco pieniędzy, aby w całości pokryć koszt naprawy w profesjonalnym warsztacie. Samochód jest nam natomiast bardzo potrzebny, gdyż bez niego nie dostaniemy się do pracy lub nie będziemy mogli wyjechać na już opłacone wakacje. Co zrobić w takiej sytuacji, a konkretnie, skąd wziąć pieniądze na naprawę auta?

Z pomocą dla wszystkich osób, które poszukują wyjścia z tej trudnej życiowej sytuacji przychodzi firma Smart Pożyczka, która udziela szybkich pożyczek gotówkowych na dowód osobisty. Wniosek o pożyczkę można złożyć bez wychodzenia z domu, wypełniając krótki formularz na stronie www firmy. Jednorazowo możemy pożyczyć kwotę z przedziału od 200 do 10 000 zł, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel, w tym także na naprawę samochodu. Co więcej, nowi klienci mogą aktualnie ubiegać się o pierwszą pożyczkę w wysokości 1200 zł całkowicie za darmo, co w praktyce oznacza konieczność zwrotu samego pożyczonego kapitału – bez odsetek, prowizji i innych kosztów.

Artykuł sponsorowany

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze