Zegarek dla fanów Land Rovera

Praktycznie każdy producent samochodów z segmentu premium ma w swoim portfolio współpracę z firmą zajmująca się zegarkami. Do tego grona właśnie dołączył Ranger Rover oraz firma Zenith.

Zegarki zawsze funkcjonowały w świecie motoryzacji. Już od 1911 roku firma Heuer oferowała czasomierze montowane na desce rozdzielczej, które wykorzystywano w wyścigach. Nieco później firma Jaeger-LeCoultre produkowała deski rozdzielcze dla producentów luksusowych samochodów. 

Ten mariaż trwa do dzisiejszych czasów. Wystarczy wspomnieć współpracę Breitlinga i marki Bentley oraz ultraluksusowy zegarek montowany za dopłatą w modelu Bentayga. Kilka dni temu firmy Land Rover i Zenith ogłosiły współpracę, która ma podkreślić długowieczność produkowanych przez nich produktów. 

Land Rover zaprezentował model Range Rover SV Autobiography Dynamic, a firma Zenith dedykowany dla tego samochodu zegarek o nazwie El Primero Range Rover. Seria El Primero powstała w 1969 roku i był to pierwszy samonakręcający się chronometr. Najnowszy model nawiązuje do off-roadowej stylistyki Land Rovera, który jednocześnie zapewnia wysoki komfort i osiągi.

Range Rover SV Autobiography Dynamic ma pod maską doładowany silnik V8 zmodyfikowany przez ekipę Jaguar Land Rover SVO. Jednostka legitymuje się maksymalną mocą 550 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Nie znamy ceny zegarka, ale zakładamy, że nie będzie tani.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze