Zawsze zapinaj pasy – przejmujący film

"Ja tylko na chwilę do sklepu", "jadę po gazetę do kiosku", "przedszkole dziecka jest tuż za rogiem", "nie mogę dosięgnąć rzeczy na podłodze" - to standardowe wymówki, kiedy nie zapinamy pasów lub je odpinamy. Brytyjska organizacja w wyjątkowo piękny sposób przybliża, co może się wtedy stać i co na to nasza rodzina...

Oto ujmujący, właściwe można powiedzieć piękny film, który uświadamia po co i dlaczego wszyscy pasażerowie samochodu powinni zapinać pasy. Nawet jeśli jesteśmy na tyle roztargnione, czy bujamy aktualnie w obłokach, starajmy się zawsze pamietać o rodzinie, która dużo by dała, aby móc nas uchronić od jakiegokolwiek wypadku…

Najnowsze

Telewizyjny kanał Renault

Istnieją już co prawda telewizje np. Mercedesa czy BMW, ale można je oglądać w internecie. Tymczasem Renault poszło o krok dalej i założyło własny program telewizyny dostępny we Francji i Angii także w sieci kablowej oraz satelitarnej.

Nam najbardziej przypadły do gustu programy historyczne i o sporcie motorowym.
kadr z programu o Renault 5 Turbo

Renault TV jest emitowany we Francji na kanale 349 platformy CanalSat oraz w Anglii na Sky Guide 883. Prezentuje informacje o najnowszych modelach oraz oferuje programy i rozrywkę przeznaczone dla wszystkich.

Aby sprawdzić jakie dziś możesz obejrzeć programy motoryzacyjne w polskiej telewizji, kliknij obok (z prawej strony) w Motoprogram TV, lub tutaj.

Jest też nadawany w internecie w języku francuskim i angielskim (polecamy, bo to świetna nauka języka). W skład programów wchodzą:

 Programy informacyjne – testy najnowszych modeli Renault lub prezentujące kulisy firmy.
–  Imprezy i widowiska – sport samochodowy, m.in. World Series by Renault i kulisy Formuły 1.
–  Emocje – najszerszy dostęp do ważnych wydarzeń w życiu koncernu Renault.
–  Podróże w czasie – dzięki archiwom Renault, opowiadającym o ponad stu latach historii marki.
–  Prawdziwe historie – portrety osób, które użytkują Renault na co dzień.
–  Rozrywka – oryginalne programy, emitowane codziennie wieczorem w Renault TV; część
z nich jest poświęcona spotkaniom z rozmaitymi znanymi postaciami, np. aktor i były piłkarz Eric Cantona, mistrz świata w łyżwiarstwie artystycznym Gwendal Peizerat, gracz rugby Benjamin Kaiser. 

Telewizja Renault TV jest również obecna na You Tube, Dailymotion, Facebooku oraz iTunes.

Aby pouczyć się angielskiego i dowiedzieć się czegoś ciekawego o Renault, wejdź na http://www.renault.tv/en

 

 

Najnowsze

Spadek cen motocykli Yamaha

Sezon tuż tuż, a w salonach Yamaha trwa wielka wyprzedaż rocznika 2009. Teraz można kupić praktycznie wszystkie motocykle ze sporą zniżką sięgającą nawet - w przypadku popularnej R6 - do 8 tysięcy złotych.

Yamaha YZF R6
fot. Yamaha

Dla motocyklistek, które cenią japońską markę to nie lada gratka. Teraz można kupić motocykl w lepszej cenie, niż jeszcze na początku roku.

Yamaha obniżyła ceny prawie wszystkich modeli 2009. Ceny promocyjne znacznie różnią się od pierwotnych. Dla przykładu – sportową YZF R6 można już nabyć za 43 900 zł (poprzednia cena to 51 900). Przystępniejsze stało się również posiadanie największego cruisera Yamaha – XV 1900. Teraz można go mieć już za 59 900 zł (wcześniejsza cena 65 900 zł). Dla wielbicielek jazdy offroad Yamaha obniżyła cenę także WR 450F, z pięcioma tytanowymi zaworami w głowicy silnika, który w obecnej ofercie jest dostępny za 34 900 zł.

Promocyjny cennik będzie obowiązywał do wyczerpania asortymentu.

Więcej informacji na www.yamaha-motor.pl

Najnowsze

Bębenek z córką promuje foteliki Recaro

Nie pierwszy raz się zdarza, że kierowcy rajdowi promują bezpieczeństwo. Jednak wspólny udział w tego typu akcji marketingowej ojca i córki jest swego rodzaju nowinką. Bębenkowie wpierają Recaro i promują sklep internetowy. Za zakupy można wygrać co-drive 300-konną rajdówką Mitsubishi Lancer Evo IX.

fot. Recaro

Michał Bębenek, jeden z czołowych polskich kierowców rajdowych, wraz z córką został zaproszony do wsparcia działań marki Recaro. Zakres współpracy obejmować ma działania wspierające sprzedaż i akcje marketingowe.

Pierwszym wspólnym projektem z udziałem kierowcy i jego córki, który ruszył z 1 lutego 2010 jest sklep internetowy recaro4you.pl gdzie można znaleźć od foteli wyczynowych i sportowych, poprzez fotele biurowe na fotelikach samochodowych, krzesełkach oraz wózkach dla dzieci kończąc.

– Bezpieczeństwo zarówno nas – kierowców rajdowych jak i naszych pociech musi być zagwarantowane w 100% – komentuje udział w projekcie Michał Bębenek.

Wśród pierwszych 30 osób, które dokonają zakupu w sklepie marka rozlosuje 5 zaproszeń na udział w evencie rajdowym „co-drive”, którego główną atrakcją jest przejażdżka prawie 300-konnym samochodem rajdowym Mitsubishi Lancer Evo IX z kierowcą rajdowym – Michałem Bębenkiem.

Najnowsze

Najbezpieczniejszy samochód 2009 roku

Taki ranking przeprowadził nie byle kto, bo Instytut EuroNCAP, który podsumował wszystkie testy zderzeniowe przeprowadzone w 2009 roku i wybrał najbezpieczniejszy samochód. Zwycięzcą został Volkswagen Golf.

Golf już w 2008 roku otrzymał pięć gwiazdek w testach EuroNCAP. W obowiązującej od 1997 roku procedurze oceniano odporność na zderzenia czołowe i boczne oraz brano pod uwagę ochronę pieszych. Na początku ubiegłego roku poszerzono zakres testów, zaostrzone zostały także kryteria oceny. Golf został ponownie przebadany i uzyskał doskonałe wyniki we wszystkich czterech kategoriach (ochrona dorosłych pasażerów, ochrona dzieci, ochrona pieszych, systemy zwiększające bezpieczeństwo i wspomagające kierowcę).

Teraz bestseller z Wolfsburga otrzymał po raz kolejny pięć gwiazdek uzyskując 103 punkty, co przyniosło mu tytuł „Najbezpieczniejszego samochodu 2009 roku”. Nowym, zaostrzonym testom zderzeniowym EuroNCAP poddane zostały łącznie 33 samochody. 

fot. Volkswagen

W bardziej surowej procedurze oceny uwzględniono także elektroniczne systemy zwiększające bezpieczeństwo i wspomagające kierowcę, które pozwalają zapobiegać ciężkim obrażeniom i wypadkom. Golf na polskim rynku standardowo wyposażony jest m.in. w zestaw siedmiu poduszek powietrznych,
na który składają się czołowe i boczne poduszki dla kierowcy i pasażera z przodu, kolanowa poduszka kierowcy oraz kurtyny powietrzne. Wśród seryjnych systemów znajdują się: ABS ze wspomaganiem hamowania, system zapobiegający poślizgowi kół napędowych przy ruszaniu (ASR), elektryczna blokada mechanizmu różnicowego (EDS), układ zapobiegający poślizgowi kół podczas hamowania silnikiem (MSR) oraz mocowanie Isofix dla dwóch fotelików dziecięcych na tylnej kanapie. Ponadto w ESP seryjnie wyposażone są Golfy z przekładnią DSG lub napędem 4Motion oraz wersje BlueMotion Technology, GTI, GTD i R.

W 2008 roku ten kompaktowy samochód otrzymał także wyróżnienie „Top Safety Pick” przyznawane przez niezależny amerykański instytut ds. bezpieczeństwa „Insurance Institute for Highway Safety” (IIHS). Testy prowadzone przez tą organizację obejmują zderzenie czołowe przy prędkości 40 mph (64 km/h) i zderzenie boczne przy prędkości 31 mph (50 km/h) z przesuwną barierą, której forma odpowiada przodowi samochodu typu SUV. Ponadto przebadano również zachowanie się siedzeń podczas uderzenia w tył nadwozia.

Najnowsze