Zawodowy kierowca od 13 lat jeździł pomimo sądowego zakazu?

Ile warte jest prawo jazdy? Dla niektórych niewiele i potrafią latami jeździć bez uprawnień, nic sobie nie robiąc z postanowień sądu. Temu mężczyźnie nie przeszkodziło to nawet w pracy zawodowego kierowcy!

Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali w Koninie busa do kontroli. Przewożone nim były poduszki oraz kołdry. Kierowca poproszony o dokument prawa jazdy stwierdził, że blankietu nie odebrał jeszcze z urzędu.

Jechał ciężarówką pomimo zakazu. I był pijany

Szybka weryfikacja tego zapewnienia w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dała jednak zupełnie inną odpowiedź – kierowca w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Ten jednak przekonywał funkcjonariuszy, że musi być to błąd w systemie.

Dalsza weryfikacja sprawy, dała jeszcze ciekawsze efekty. Otóż zatrzymany kierowca w 2008 roku otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do tej pory uprawnień nie odzyskał! Czyżby od 13 lat jeździł nielegalnie i to jako zawodowy kierowca? Czy jego pracodawca o tym nie wiedział?

Wszystkie dostawczaki w Polsce jeżdżą przeładowane? Niepokojące wyniki kontroli

Kontrola ITD objęła także busa, którego prowadził mężczyzna. Okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych, więc jest niedopuszczony do ruchu. Jakby tego było mało, był przeciążony – ważył 5 ton zamiast 3,5 tony.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze