Wszystkie dostawczaki w Polsce jeżdżą przeładowane? Niepokojące wyniki kontroli

Ponad 70 skontrolowanych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i niemal wszystkie przeciążone – to bilans ostatniej akcji ważenia busów przez inspektorów śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli i skierowali na przenośne wagi nieco ponad 70 samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Aż 69 z tych pojazdów przewoziło więcej towaru niż wynosiła ich dopuszczalna ładowność. Kierowcy przeciążonych busów zostali ukarani mandatami w kwotach od 50 do 1000 złotych. Mogli odjechać z miejsca kontroli ITD po przeładowaniu nadmiaru towaru na inne pojazdy.

W 6 przypadkach kontrole ITD zakończyły się również zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych z powodu stwierdzonych niezgodności wpisów ze stanem faktycznym, a także ujawnionych usterek stanu technicznego.

Najnowsze

Wyprzedzanie na zakazie i na trzeciego

„Przepisy przepisami, a wyprzedzić trzeba” - oto mentalność niektórych kierowców. Wszystko zarejestrowała kamera.

Wyprzedzanie na drodze jednopasmowej w terenie niezabudowanym może czasami nastręczać sporych trudności. Albo coś jedzie z naprzeciwka, albo dojeżdżamy do zakrętu lub wzniesienia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Oczywiście czekać. Z pewnością nie brać przykładu z tych dwóch kierowców. Pierwszy zdecydował się na rozpoczęcie manewru wyprzedzania, chociaż musiał go kończyć już na ciągłej linii, a drugi wyprzedzał na trzeciego poboczem.

Najnowsze

Poszkodowany w kolizji sam do niej doprowadził?

Nagranie na pierwszy rzut oka przedstawia zwykłą i niegroźną stłuczkę. Podobno jednak sytuacja ta ma drugie dno.

Wideo na którym widać całe zajście jest krótkie, a sytuacja wydaje się jasna. Kierowca czerwonego samochodu zmienia pas i nie zauważa auta z kamerą. Dochodzi do drobnej stłuczki, która kończy się rysą na drzwiach. Autor nagrania pisze w opisie, że starszy pan tłumaczył, że nie zauważył go (musiał być w martwym polu). Zamiast spisywać oświadczenie o kolizji, panowanie dogadali się na „bardzo symboliczną kwotę na polerowanie” (cytat z opisu filmu).

Co w tej sytuacji kontrowersyjnego? Według niektórych internautów autor nagrania umyślnie nie unika kolizji, żeby wymusić odszkodowanie. Oglądając to nagranie macie wrażenie, że auto z kamerą miało możliwość zapobiegnięcia zderzeniu?

Najnowsze

Monika Rutkowska

Kolejny śmiertelny wypadek w polskim motocrossie. Nie żyje 15-latka

Podczas Motocrossowych Mistrzostw Polski zginęła 15-letnia Wiktoria Wicińska, zawodniczka KM Cross Lublin. Zawodniczka zmarła 3 sierpnia wskutek odniesionych obrażeń po upadku na torze.

Do wypadku doszło 3 sierpnia podczas drugiego Wyścigu Kobiet w Motocrossowych Mistrzostwach Polski w Lipnie. Wg nieoficjalnych źródeł nastolatka spadła z motocykla, uderzyła o ziemię, a następnie spadł na nią ciężar własnej maszyny.

Przy zawodniczce bardzo szybko pojawiły się służby medyczne. Pomimo szybkiej reakcji i wezwania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano ją do szpitala, życia nastolatki nie udało się uratować.

Zawody zostały przerwane i nie są dziś kontynuowane. Policja oraz prokuratura badają przyczyny wypadku. 

Najnowsze

700 samochodów oraz kilka tysięcy fanów na JAPFEST 2019. Zobaczcie zdjęcia!

Tegoroczny JAPFEST był pod wieloma względami rekordowy. W imprezie wzięło udział 700 samochodów oraz kilka tysięcy fanów japońskiej motoryzacji. Trzy dni obfitowały w wyścigi i niesamowite auta.

JAPFEST to festiwal japońskiej motoryzacji, podczas którego spotykają się entuzjaści wyścigów, driftu, klasyki oraz samochodów pokazowych. Uczestników przyciągają m.in. zawody: Drift Battle, Drag Wars (wyścigi na ¼ mili), Time Attack, Drag Racing dla kobiet, ale także pokazy Sexy Car Wash, otwarty park maszyn, a w tym roku również Strefa Japońskiej Kultury.

Po raz pierwszy oficjalne stoiska mieli dealerzy samochodowi jak Mazda i Nissan, którzy prezentowali swoją ofertę najnowszych modeli.

W tym roku na festiwal zawitali też Japończycy reprezentujący czołowego producenta japońskich samochodów – Toyota, a także przedstawiciele zarządu jednej z największych imprez motoryzacyjnych na świecie – Gatebil. 

Duże zainteresowanie wywołały także samochody zaprezentowane na stoisku Yokohamy: jedyna w Polsce Honda Prelude V (projekt: @smerflude) z silnikiem K20 z Civica Type-R i turbiną Garrett GT30 oraz Toyota Supra IV (projekt: @polatane_com), która dostała nagrodę Shiny Queen jako najbardziej dopieszczony wizualnie samochód. Auta były wyposażone w opony ADVAN Sport V105 i ADVAN Neova AD08R.

Najnowsze