Zawodniczki w Rajdzie Wisły

Już w najbliższy weekend rozegra się 9 runda Rajdowego Pucharu Polski - Rajd Wisły. Wystartuje 60 zawodników w zmaganiach Rajdowego Pucharu Polski, oraz 10. w Rajdowym Debiucie - 3 Lidze. Na trasach w okolicy Jastrzębia-Zdroju za kierownicą wystąpią 2 kobiety, a kolejne 4 zobaczymy w roli pilotek.

Barbara Gosztyła
fot. archiwum zawodniczki

Dla kibiców, którzy nie mogą pojawić się na rajdzie, oficjalny serwis Rajdowego Pucharu Polski – RajdowyPuchar.pl przygotowuje relację na żywo ze zmagań zawodników, tym razem jednak z niespodzianką. Dodatkowo będzie także możliwy podgląd załóg na mapie w czasie rzeczywistym oraz obraz z webcamu live. Więcej informacji na www.relacja.rajdowypuchar.pl

Pierwsza kobieta na liście zgłoszeń to Alina Waleczek pilotująca Łukasza Mrozek w Hondzie Civic Type-R z numerem 14. Dla kolejnej zawodniczki – Anety Marcol to już drugi start w tym miesiącu. Tym razem zobaczymy ją u boku Rafała Kulka w Renault Clio Sport z numerem 24. 

– Bardzo się cieszę, że Rafał zaprosił mnie na prawy fotel w jednym z moich ulubionych rajdów, czyli „Wisełce”. Po dwukrotnych testach rajdówki, które niestety nie napawały optymizmem – mam nadzieję, że nasz start topowym samochodem Renault Clio R3 dojdzie do skutku. Myślę, że limit pecha mamy już wyczerpany i na rajdzie obejdzie się bez kłopotów natury technicznej. Życzę wszystkim zawodnikom mety, kibicom pięknej pogody oraz dopingowania i trzymania kciuków za naszą załogę nr 24. Do zobaczenia na trasach 57. Rajdu Wisły 2011 – mówi Aneta przed startem. 

Kolejne dwie damsko-męskie załogi z listy zgłoszeń – to pary małżeńskie. Dla załogi: Przemysław i Barbara Gosztyła z Opla Astra o numerze 27, Rajd Wisły jest debiutem w Rajdowym Pucharze Polski. 

Katarzyna Kiewrel u boku męża.
fot. z archiwum zawodniczki

– To nasz pierwszy start w RPP, nie ukrywam więc, że odczuwam lekki niepokój. Ze względu na przygotowania samochodu, które trwały praktycznie do ostatniego dnia przed rajdem, czasu na treningi nie było tak dużo, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zależy nam przede wszystkim, żeby dojechać do mety – na pewno będziemy walczyć o dobry czas, jednakże konkurencję w klasie Astry mamy sporą. Jesteśmy dobrej myśli, wszystko wskazuje na to, że pogoda dopisze, więc niezależnie od wyniku świetną zabawę mamy gwarantowaną – mówi Barbara.

Katarzyna Kiewrel, pilotująca męża Ryszarda w Renault Clio Sport z numerem 32, nie liczy na podium, ale poprawę jazdy.

Izabela Bzyl
fot. Jola Żuk

Zabrakło nas na Rajdzie Dolnośląskim, ale na Wisłę jedziemy z nastawieniem, że musimy odrobić punkty i przesunąć się w górę w klasyfikacji rocznej. Po gokartowym treningu będziemy się starać zwracać szczególną uwagę na tor jazdy – tam gubimy najwięcej cennego czasu. Samochód jest, jak zwykle perfekcyjnie przygotowany do rajdu przez kolegów z Ingram Garaż i nie pozostaje nam nic innego, jak pokazać, że znowu zmniejszamy dystans do dwóch kolegów z teamu (Sławka i Wieśka). Obsada w klasie jest liczna, stąd miejsce w połowie stawki będziemy uważać za nasz sukces – mówi Kasia. 

Na rajdowe odcinki po krótkiej przerwie, wracają za kierownice dwie zawodniczki – Iza i Klaudia. Izabelę Bzyl zobaczymy w Peugeocie 206 z numerem 41, a obok – na prawym fotelu zasiądzie Jakub Domański. Natomiast Jakub Wróbel będzie dyktował trasę Klaudii Temple w Citroenie Saxo z numerem 49:

– Kolejny rajd i kolejne nowości. Po zapoznaniu się z onboardami przygotowanymi przez organizatora wiem, że bardzo ciężko będzie walczyć na tych trasach z bardzo mocnymi Hondami. Dużo skrzyżowań i długich prostych stawiają naszego Citroena w nieco gorszej sytuacji. Kluczowe będzie sporządzenie dobrego opisu, więc mam nadzieję, że na piątkowym zapoznaniu wszystko zagra jak trzeba – mówi Klaudia. 

W rajdzie będzie także brała udział Katarzyna Pytel-Majkowska, ale tym razem nie jako pilotka.

Klaudia Temple
fot. Jola Żuk

– W 57 Rajdzie Wisły będę pełnić funkcję wicedyrektora ds. sędziów. Nie jest tajemnicą, iż oprócz startów na prawym fotelu – od lat udzielam się jako sędzia sportowy. Dzięki temu  mogę spojrzeć na rajdy zarówno ze strony organizatora, jak i zawodnika.  Do moich obowiązków na tegorocznym rajdzie Wisły będzie przede wszystkim czuwanie nad pracą sędziów, aby rajd przebiegł bezpiecznie zarówno dla zawodników jak i kibiców. Życzę wszystkim zawodnikom i zawodniczkom osiągnięcia mety rajdu oraz wspaniałych wyników – mówi Kasia. 

Zapraszamy do gorącego dopingu zawodniczek na trasach 57 Rajdu Wisły! O wrażeniach opowiedzą już wkrótce.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze