Zawodniczki w Rajdzie Świdnickim-Krause 2014

Już 42. edycja Rajdu Świdnickiego-Krause rozegra się w dniach 11-13 kwietnia. Na krętych trasach w Górach Sowich wystąpi ok. 100 załóg rajdowych, a grono zawodników upiększą trzy kobiety.

Zbliżający się rajd będzie drugą rundą Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i drugą rundą Rajdowego Pucharu Polski. Zawodnicy rangi mistrzowskiej zaczną rajd już w piątek, uroczystym startem o godz. 17.30 na Rynku w Świdnicy, a następnie dwukrotnie pokonywanym odcinkiem specjalnym w centrum miasta. W sobotę pokonają jeszcze 4 odcinki, a w niedziele 6 – już w towarzystwie zawodników Rajdowego Pucharu Polski.

Kasia Wojtiuk
fot. z archiwum prywatnego

Do rundy RSMP nie zgłosiła się żadna zawodniczka, a na liście zgłoszeń do RPP widnieją cztery. Jednak już wiemy, że w rajdzie nie zobaczymy jednej z nich.

– Niestety z przyczyn osobistych mój kierowca musiał się wycofać z Rajdu Świdnickiego. Jest to przykra informacja, bo czekałam 4 lata by wziąć udział w tym kultowym rajdzie i wystąpić przed własną publicznością, ale takie jest życie. Obecnie trzymam kciuki za Tomka i liczę, że kiedyś będzie mógł jeszcze wystartować do oesu – mówi Kasia Wojtiuk.

Klaudia Temple
fot. Marcin Hennek

 

Kasia Pytel-Majkowska
fot. z archiwum prywatnego

Miło nam poinformować, że rajd będzie się mógł poszczycić jedną w pełni kobiecą załogą! Doświadczona zawodniczka Klaudia Temple w Hondzie Civic (nr 142), tym razem na fotel pilota zaprosiła KasięPytel-Majkowską:

– Rajd Świdnicki to dla nas początek sezonu. Przed rajdem mieliśmy okazję protestować – było mi to potrzebne, po pół roku bez siedzenia w rajdówce. Na moim prawym fotelu zasiądzie Katarzyna Pytel z którą ubiegłym roku wystartowałam w 3-cio ligowym rajdzie. Współpraca była bardzo dobra i myślę, że dlatego Kasia zgodziła się wsiąść do mojej Hondy po raz drugi. Od tego rajdu nie oczekujemy bardzo dużo, jednak jedno jest pewne – będziemy walczyć do końca – mówi Klaudia.

– Miałam już przyjemność startować na prawym fotelu z Klaudią i tym bardziej się cieszę, że na Rajdzie Świdnickim znów pojedziemy razem. Ostatni mój rajd na prawym fotelu – to Rajd  Dolnośląski w 2013 roku u boku Maćka Rawskiego. To był nasz wspólny powrót po długiej przerwie (poprzedzonej spektakularnym opuszczeniem drogi) i szczęśliwe zakończony. Liczę, że i w tej edycji rajdu, będziemy szczęśliwe na mecie – mówi Kasia.

 

Wioletta Bajda
fot. z archiwum prywatnego

W tej samej klasie i także w Hondzie Civic VTI (z numerem 144) zobaczymy rajdowe małżeństwo Grzegorza i Wiolettę Bajda. Dla tej zawodniczki to pierwszy start w RPP.

– Rajd Świdnicki to mój debiut w RPP i dlatego na kilka dni przed startem czuję dodatkową ekscytację! Ranga zawodów, długość OS-ów, kolejne wyzwanie, kolejny szczebelek – powodują, że nie mogę się już doczekać, choć na prawym fotelu w kasku siadam już od… kilkunastu lat. Zaczynałam w KJS-ach, potem były supersprinty, ślub i dziecko, kilka świetnie wspominanych startów w Czechach, a ostatnie dwa sezony w mistrzostwach Śląska i już w najbliższy weekend RPP! Kierowca prawie zawsze ten sam, Grzegorz Bajda – prywatnie mąż! Ten układ nam się sprawdza. Dla nas sukcesem będzie meta – wierzę, że jesteśmy skazani na sukces! – mówi z uśmiechem Wioletta.

Zapraszamy do spędzenia weekendu w rajdowym klimacie. Szczegółowe informacje o trasie rajdu, załogach, czy wynikach można znaleźć na oficjalnej stronie Rajdu Świdnickiego-Krause www.rajdkrause.pl.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze