Edyta Klim

Zawodniczki podsumowują 51. Rajd Dolnośląski

Jak zawodniczki wspominają rywalizację w 51. Rajdzie Dolnośląskim i czy przypadła im do gustu nowa formuła rozgrywania tego rajdu? Zapraszamy do kobiecego podsumowania.

Swój sukces sprzed roku na Ziemi Kłodzkiej powtórzył Filip Nivette – kierowca Skody Fabii R5 zwyciężył w Rajdzie Dolnośląskim, wygrywając aż 8 z 9 rozegranych oesów. Tym samym umocnił swoje prowadzenie w klasyfikacji Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugie miejsce ze stratą + 01:21,6 zajął Zbigniew Gabryś, a trzecie Tomasz Kasperczyk  (+1:22,4).

Video podsumowanie rajdu:

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką rajdu została Katarzyna Pytel-Majkowska w roli pilota Jacka Poloka za kierownicą Forda Fiesty R2. Załoga zajęła 16. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. w klasie 4F:

– Rajd pełen przygód, niestety tym razem po naszym błędzie na drugim odcinku, musieliśmy uznać wyższość konkurencji, ale udało się dojechać do mety z dobrym czasem w generalce. Jesteśmy ogólnie zadowoleni, dziękujemy sponsorowi Soprema Polska, oczywiście naszym kibicom, całemu zespołowi, a ja – mojemu mężowi. Zapraszamy już za tydzień na rajd Wisły – mówi Kasia.

Kolejna zawodniczka uplasowała się na 27. miejscu klasyfikacji generalnej i 7. w klasie. Była to Aneta Marcol w roli pilota Rafała Kulki w Citroenie C2 R2:

– W miniony weekend wzięliśmy udział w 51. Rajdzie Dolnośląskim razem z Rafałem Kulka w szybkim Citroenie C2-R2. Rajd układał się po naszej myśli, samochód sprawował się perfekcyjnie, pogoda trafiła w punkt i nasza współpraca była świetna. Jedyny problem, jaki nas napotkał, to uszkodzona chłodnica po pierwszej pętli I etapu. Nasi mechanicy uporali się z problem, co skutkowało 5 minutowym opóźnieniem na wyjeździe z serwisu, cóż… „to je rally” (śmiech). OS Duszniki Arena uważam za świetny pomysł, ale rozgrywany jako Power Stage po zmroku – byłby lepszym rozwiązaniem. Rajd ukończyliśmy na 27. miejscu w generalce oraz 7. miejscu w klasie, co przy jednym, hobbystycznie spędzonym rajdzie, daje dużo radości. Odcinki bardzo wymagające, uczące pokory oraz świetnej komunikacji w aucie. Pozdrawiam i do następnego! – mówi Aneta.

Jedyna zawodniczka za kierownicą Hondy Civic miała przygodę, która odebrała jej szansę na świetny wynik. Klaudia Temple wspierana przez Michała Poradzisza zajęła 33. miejsce w klasyfikacji generalnej i 5. w klasie:

– Rajd Dolnośląski kończymy na 5 miejscu w klasie HR4. Niestety na drugim OS-ie pierwszego dnia złamaliśmy półoś, która została w skrzyni biegów. Pomimo awarii odcinek ukończyliśmy na 1 miejscy w klasie. Na serwisie okazało się jednak, że uszkodzenia są na tyle duże, że będziemy musieli skorzystać z rally2. Drugi etap rajdu wygraliśmy z dużą przewaga, natomiast straty za nieskończony pierwszy dzień, zepchnęły nas prawie na koniec stawki… Do zobaczenia na Rajdzie Nadwiślańskim – mówi Klaudia.

W historycznej części Rajdu Dolnośląskiego metę osiągnęła jeszcze jedna zawodniczka w roli pilota. Na 3 miejscu w kategorii FIA4 oraz 1 w swojej klasie – E3, ukończyła załoga w BMW E30 318 IS w składzie: Ewa Habryn-Chojnacka i Paweł Chojnacki za kierownicą.

Alicja Gnatowska w roli pilota Adama Kacprzyka w Lancii HF Integrale – nie miała tyle szczęścia:

– 2:0 dla Rajdu Dolnośląskiego – po raz drugi zostaliśmy pokonani. Rajd super, odcinki bardzo nam się podobały, zarówno podczas opisu, jak i pierwsza pętla – bo tylko jedną mieliśmy okazję przejechać. Odcinek na Arenie Duszniki zapierający dech w piersi – wąska trasa, która była bardzo wymagająca, ale dawała dużo frajdy, zarówno Adamowi, jak i mi. Mimo przygotowań od ostatniej Barbórki Warszawskiej, Lancia strzeliła focha! Mieliśmy duże problemy z komputerem i to niestety nie umożliwiło nam podjęcia próby walki z naszymi kolegami, a co za tym idzie nieosiągnięcia mety rajdu. Takie są rajdy, uszy do góry i do zobaczenia wkrótce! Nie poddajemy się, za rok to my pokonamy Rajd Dolnośląski – podsumowuje Alicja.

W kategorii PZM5 nie dojechała do mety Magdalena Tokarska w roli pilota Artura Rowińskiego w Audi Quattro. W kategorii PZM HR+ rajdu nie ukończyła także Agnieszka Załęcka, towarzysząca na prawym fotelu Damianowi Kostka w Hondzie Civic.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy RSMP. Najbliższa rozegra się już 29 września, a będzie to Rajd Nadwiślański z bazą w Puławach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze