Zawodniczki motocyklowe w Action Sports Hall of Fame

Świat sportów ekstremalnych jest bogaty w różne talenty. Każdą wybitną indywidualność corocznie mają możliwość oceny widzowie wydarzenia "Action Sports Hall of Fame". W tym roku wśród zacnego grona nominowanych do nagród w kategorii "Moto" znalazło się również kilka Pań.

Action Sports Hall of Fame to przedsięwzięcie, o którego rezultacie decyduje sama publiczność. To ludzie spośród wielu nazwisk zebranych na stronie internetowej konkursu wybierają swoich ulubieńców w poszczególnych kategoriach: surfing, skating, snowboarding, narciarstwo, moto i rower. Głosowanie kończy się w maju 2013 roku, a oficjalne wyniki zostaną przedstawione w czerwcu.
Co więcej, istnieje możliwość zgłoszenia swojego kandydata drogą mailową. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony przez organizatorów.

fot. ashleyfiolek.com

Nie można pominąć faktu, że w gronie nominowanych znalazły się również kobiety. Pierwszą z nich jest Ashley Fiolek, niesłysząca mistrzyni motocrossu. Tuż obok znalazła się też Jolene Van Vugt, motocyklowa Nitro Girl, która jako pierwsza kobieta zrobiła backflip'a (salto do tyłu) na pełnowymiarowym motocyklu crossowym. Poza tym, na liście figurują słynne nazwiska innych Pań związanych z motocrossem, głównie amerykańskim, jak: Tarah Gieger, Livia Lancelot, Mercedes Gonzalez, Mary Perkins, Sara Price, Sara Whitmore Steffi Laier, Sue Fish, czy Doreen Payne. 

Czy nie brakuje jednak na tej liście akcentu polskiego? Jakie motokobiety z naszego kraju powinny, według Was, znaleźć się wśród nominowanych?

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.