Zawodnicy za kobietami w żużlu - rozmowa z Magnusem Zettersrtom

17 grudnia 2009
Kolejnym zawodnikiem, który popiera udział kobiet w czarnym sporcie jest Magnus Zettersrtom. W minionym sezonie Szwed udowodnił, że ciężką pracą i uporem można sięgać po najwyższe cele. Nie jest ważne ile ma się lat, jakie pochodzenie, czy płeć - szansę ma każda kobieta, która kocha ten sport.

Nikt nawet nie zakładał, że Magnus może wygrać eliminacje do przyszłorocznych rozgrywek o tytuł Mistrza Świata. Jednak stało się i od nowego roku będziemy oglądać jego starty w gronie najlepszych. A jakie wskazówki ma ten doświadczony zawodnik dla dziewczyn, chcących spróbować swoich sił w żużlu? 

Na pytanie, co sądzi o tym sądzi, Magnus nie umiał odpowiedzieć jednoznacznie. Do tematu podszedł jak profesjonalista, który dobrze wie, co to speedway.

Magnus w akcji na torze
fot. oficjalna strona Magnusa Zettersrtom
- To jest trudne pytanie. Panie są bardziej niż mile widziane. Myślę, że ten sport jest dla każdego. Mimo trudności jakie mogą być po drodze, każdy kto chce i ma możliwość rozpocząć jazdy, powinien to robić - powiedział zawodnik. 

Możliwości swoją drogą. Kolejną sprawą jest czynne uprawianie tego sportu. Jak wiadomo w Szwecji, dla nikogo nie stanowi problemu fakt, że to właśnie dziewczyna staje pod taśmą i ściga się na równi z mężczyznami. Budzi to nawet pewne uznanie w ich oczach.

- Jeśli pojawią się kolejne kobiety chcące jeździć, na pewno będę jedną z pierwszych osób, które podadzą im rękę. Żużel wymaga sporo pracy, samozaparcia i odwagi. Każdy, kto chce narażać swoje życie na torze zasługuje na szacunek - mówi popularny Zorro. 

Doskonale wiemy, że na świecie jest mała garstka „żużlistek". Dlatego też nie mają swojej ligi, ani zawodów tylko z udziałem kobiet. Jak na ich przyszłość zapatruje się Magnus?

- Na pewno nie byłoby łatwizną dostać się dziewczynom do światowej czołówki. Jednym z głównych powodów jest fakt, że nie ma wielu dziewczyn uprawiających speedway. Jest to swojego rodzaju innowacją. Sądzę, że udział kobiet w tym sporcie może sprawić, że zainteresowanie wokół speedway'a będzie jeszcze większ. Być może spowoduje to, że ta dyscyplina stanie się bardziej interesująca i doprowadzi do tego, że kiedyś powstałaby szansa na jakąś kobiecą ligę - analizuje Magnus. 

Zatem poparcie tych najbardziej zainteresowanych staje się coraz większe. Dziewczyny - nie pozostaje nic innego jak brać się do pracy i walczyć o swoje marzenia!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!