Edyta Klim

Zapraszamy na 7. Koci Rajd

Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów Wratislavia Bikers zaprasza na 7. Koci Rajd, który odbędzie się 20 maja. Czeka na Was ciekawa trasa, kilka zadań i liczne atrakcje.

Koci Rajd jest organizowany od 2010 roku, a jego nazwa wywodzi się z pierwszej edycji, która przebiegała po „Kocich Górach”. Rajd ma na celu propagowanie ruchu motocyklowego, szeroko rozumianej turystyki motocyklowej oraz regionu Dolnego Śląska.

Zabawa na rajdzie polega na odnalezieniu jak największej ilości obiektów w pobliżu wytyczonej przez organizatorów trasy. W tym celu zawodnicy otrzymują itinerer, czyli nawigacyjny opis trasy, na podstawie którego muszą dojechać do celu. O klasyfikacji końcowej decyduje suma punktów uzyskanych przez załogę.

Pokonanie trasy Kociego Rajdu pozwala poznać wiele ciekawych miejsc i nieco ich historii, a także świetnie się bawić podczas wykonywania zadań wyznaczonych po drodze, na punktach kontrolnych. A będzie to min. Gymkana, strzelanie z broni, gaszenie pożarów przez uczestników, czołgi i broń, pierwsza pomoc, sztolnie i tajemnice III Rzeszy, historia Dolnego Śląska i inne konkurencje.  Przyda się więc dobra orientacja w terenie, nieco sprytu, wiedzy i znajomości zagadnień motocyklowych.

Jednak główną atrakcją rajdu jest przede wszystkim jego trasa, bowiem 7. edycja jest nastawiona na zakręty i zapierające dech w piersiach widoki. Trasa liczy ponad 160 kilometrów i przebiega przez 5 najpiękniejszych przełęczy Dolnego Śląska!


Podczas tegorocznej edycji organizatorzy stawiają  także na atrakcje, mające na celu integrację środowiska. Na terenie bazy rajdu (w Ośrodku Wypoczynku Świątecznego w Sulistrowicach) znajdują się miejsca noclegowe w domkach, punkt gastronomiczny, węzeł sanitarny, a całość jest ogrodzona. Po powrocie na uczestników będzie czekać impreza do samego rana.

Koci Rajd jest imprezą dla całych rodzin, dlatego w bazie rajdu będzie działał punkt opieki nad dziećmi. Czekają tam atrakcje dostosowane do wieku dziecka: rowerkowy tor przeszkód, zabawy z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa,  profesjonalni instruktorzy MotoKenner, gymkhana dla dzieci, duży namiot z możliwością nocowania i bezpieczny plac zabaw.

Aktualności dotyczące rajdu, znajdziecie na jego profilu Facebook: http://www.facebook.com/kocirajd

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze