Zanim kupisz nowy kask

Specjaliści z brytyjskiego Ministerstwa Transportu przygotowali ranking kasków według kryterium bezpieczeństwa.

G-Mac Mechanoid – zwycięzca rankingu
fot. G-Mac

Eksperci poddali badaniu ponad 200 modeli, spośród których wybrano najlepszą czternastkę. Pod uwagę brano aspekty wykonania kasku związane z bezpieczeństwem kierowcy. Wyniki zostały przedstawione w pięciostopniowej skali ocen, od 1 do 5. Najwyższą ocenę otrzymał G-Mac Mechanoid.

Minister transportu Wielkiej Brytanii, Mike Penning, namawia do sprawdzenia wyników testu na stronie SHARP (Safety Helmet Assessment and Ratings Programme) przed zakupem nowego kasku.

„Odpowiednio dopasowana ochrona głowy na podstawie naszego rankingu zapewni najlepsze bezpieczeństwo z możliwych w razie zaistnienia wypadku, dlatego zachęcam do wizyty na stronie SHARP przed dokonaniem zakupu” – mówi Penning.

Animacja testów „od kuchni” do obejrzenia tutaj.

Najnowsze

Nagie Panigale

Ducati wydało serię zdjęć modelu Panigale, ukazujących dokładną konstrukcję rewolucyjnego motocykla.

Ducati 1199 Panigale
fot. Ducati

Ujęcia w sposób perfekcyjny obrazują kompaktowość maszyny, budowę nowej ramy oraz wiele innych istotnych elementów, które przyniosły Panigale światową sławę. Z pewnością koncepcja budowy i jej wykonanie dostarczą zagadek niejednemu serwisantowi Ducati. Sami zobaczcie!

Ducati 1199 Panigale
fot. Ducati

Najnowsze

Joanna Miller pechowo w pierwszym starcie Mistrzostw Świata

Joanna Miller zaczęła właśnie swój sezon od pierwszego startu w zawodach Mistrzostw Świata w Motocrossie Kobiet. Niestety, początek okazał się dosyć pechowy.

Joanna Miller
fot. Sportainment

Polska zawodniczka ukończyła kwalifikacje na dziesiątym miejscu i niestety już po pierwszym biegu upadła. W drugim biegu wystartowała wbrew zaleceniom lekarzy. Zajęła pozycję siedemnastą z czterema punktami na koncie.

O weekendzie w holenderskim Valkenswaard Joasia mówi:

„Niestety, tych zawodów nie zaliczę do udanych. Po starcie jeszcze przed pierwszym zakrętem zderzyłam się z rywalką i zaliczyłam upadek. Parę zawodniczek nie zdołało mnie ominąć i uderzało we mnie, kiedy leżałam na ziemi. Lekarze powiedzieli mi, że w poniedziałek raczej nie wystartuję, bo mam porządnie obite żebra, plecy i biodro. Wiedziałam, że

fot. Sportainment

muszę pojechać i przywieźć chociaż kilka punktów. Wystartowałam i dojechałam na metę na 17. pozycji. Cóż mogę powiedzieć? Jest to tragiczny wynik jak dla mnie, ale od połowy wyścigu już nie mogłam ustać na motocyklu. Gdy dojechałam do mety, nie byłam w stanie o własnych siłach zejść z motocykla. Jestem trochę załamana po tych zawodach, ale mam nadzieje, że wydobrzeję do kolejnej rundy”.

Zeszłoroczną rywalizację Joanna Miller zakończyła na ósmym miejscu. Teraz jest zmotywowana i głodna zwycięstwa, chociaż z rywalkami pokroju Chiary Fontanesi czy Stephi Laier nie będzie łatwo. Trzymajmy kciuki za jej powrót do zdrowia i świetne wyniki 15 kwietnia we Francji.


Kalendarz rozgrywek Mistrzostw Świata Kobiet w Motocrossie 2012:

09.04.2012 – Holandia

15.04.2012 – Francja

20.05.2012 – Włochy

03.06.2012 – Chorwacja

10.06.2012 – Słowenia

01.07.2012 – Słowacja

19.08.2012 – Wielka Brytania

23.09.2012 – Niemcy

Najnowsze

Zabójcze kolory

To, w jakim kolorze kupujemy auto, nie jest wyłącznie wyrazem naszych osobistych upodobań. Jak się okazuje, może wpłynąć na nasze być albo nie być na drodze.

Paris Hilton i jej różowy Bentley
fot. motocaina.pl

Eleganckie ciemne barwy, w szczególności czerń, stwarzają największe zagrożenie. Są po prostu słabo widoczne, nawet w pełnym słońcu. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się jasne i jaskrawe kolory, jak biały czy żółty – łatwo je dostrzec niezależnie od warunków pogodowych. Odbijają światło, dzięki czemu zwracają na siebie uwagę z większej odległości.

Okazuje się jednak, że prawdziwym gwarantem bezpieczeństwa jest samochód w kolorze… różowym. Jeśli wierzyć szwedzkim statystykom, różowe auta ulegają wypadkom najrzadziej. Natomiast w świetle badań przeprowadzonych na Monash University Accident Unit w Australii, czarne samochody są o 12% bardziej narażone na wypadek niż białe.

A zatem różowy Bentley Continental GT wybrany przez Paris Hilton to przejaw odpowiedzialności na drodze, a nie jakaś tam fanaberia!

Najnowsze

Zmarł Ferdinand Alexander Porsche – ojciec Porsche 911

W miniony czwartek zmarł Ferdinand Alexander Porsche, najstarszy syn założyciela firmy, Ferry’ego. Miał 76 lat.

Ferdinand Alexander Porsche
fot. Porsche

W rodzinnej firmie pracował od 1958 roku i praktycznie na początku kariery, w roku 1962, stworzył jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów sportowych na świecie – Porsche 911. Stał za wieloma słynnymi projektami: od bolidów wyścigowych z lat 60. poczynając, na  Porsche 904 Carrera GTS kończąc. Kiedy w 1972 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną, założył własną działalność, Porsche Design Studio. Projektował m.in. zegarki, pióra wieczne i okulary.

Więcej o Ferdinandzie możecie przeczytać tutaj.

 

Najnowsze