Zamiast trafić na złom, ta ciężarówka nadal woziła towar!

Zamiast trafić na złom, ta ciężarówka nadal woziła towar!

18 października 2019
3
Pojazdy ciężarowe to narzędzia pracy, więc zaawansowany wiek i ogromne przebiegi nie są niczym nadzwyczajnym. Niemniej wyjechanie takiej ciężarówki na publiczną drogę to gruba przesada.
Loading module...

30-letnią i wysłużoną ciężarówkę czeskiej produkcji zatrzymano do kontroli drogowej na jednej z poznańskich ulic. Stan techniczny samochodu wzbudził poważne zastrzeżenia  inspektorów ITD. Ujawniono nieszczelność układu pneumatycznego (hamulcowego) i niesprawność układu kierowniczego. W pojeździe nie było również tachografu i drogomierza. Skontrolowany kierowca nie posiadał natomiast ważnych badań lekarskich i psychologicznych, a także wymaganego szkolenia okresowego lub kwalifikacji wstępnej.

Za stwierdzony szereg nieprawidłowości inspektorzy wielkopolskiej ITD wszczęli postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tys. zł. Osobie zarządzającej transportem w firmie grozi 2 tys. zł kary. Oprócz tego inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu.

Niestety Inspekcja Transportu Drogowego nie podzieliła się zdjęciami pokazującymi jak ta ciężarówka wyglądała z zewnątrz. Z pewnością niewiele lepiej niż w środku.

  Komentarze

  Ol
  19 października 2019 12:49
  Karać pseudo biznesmenów !!
  Liaz
  24 października 2019 01:34
  Tatra 815... wielka tajemnica jak wygląda.. wujek gugl pokaże
  Liaz
  24 października 2019 01:35
  Tatra 815... wielka tajemnica jak wygląda.. wujek gugl pokaże