Zamiast Elona Muska na czele Tesli stanie kobieta!

Zamiast Elona Muska na czele Tesli stanie kobieta!
Zmiana na stanowisku prezesa rady nadzorczej Tesli jest wynikiem ostatnich działań założyciela i dotychczasowego prezesa - Elona Muska.

Ostatnie miesiące nie były dobre dla Tesli. Do problemów związanych z jakością Modelu 3 oraz poważnych opóźnień w jego produkcji, doszło jeszcze zaskakujące zachowanie Elona Muska. Założyciel firmy wywołał ostatnio sporo kontrowersji, a jedną z najpoważniejszych były wpisy na Twitterze - najpierw o planach wycofania Tesli z giełdy, a później o rezygnacji z nich.

Sprawą zainteresowała się amerykańska Komisja Papierów Wartościowych, która oskarżyła Muska o oszustwo i wprowadzanie inwestorów w błąd. Postępowanie zakończyło się ugodą, zgodnie z którą Tesla musi zapłacić 20 mln dolarów kary, a drugie tyle musi wyłożyć sam Elon Musk. Ponadto został zobowiązany do ustąpienia ze stanowiska prezesa rady nadzorczej.

Na jego miejsce dziewięcioosobowa rada nadzorcza wyznaczyła Robyn Denholm, która zasiada w niej od 2014. Aby sprostać nowym zadaniom będzie musiała zrezygnować ze swojej drugiej pracy - dyrektor finansowej australijskiej firmy telekomunikacyjnej Telstra. 55-latka ma spory dorobek na swoim koncie - w poprzednich latach pracowała także w Juniper Networks, Sun Microsystems, a także w Toyocie. Szczególnie to ostatnie doświadczenie może okazać się niezwykle pomocne.

Elon Musk, który o Robyn Denholm w nowej roli wypowiedział się w samych ciepłych słowach, pozostaje w Tesli na drugim ze swoich stanowisk - dyrektora generalnego.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.