Zamiast Elona Muska na czele Tesli stanie kobieta!

Zmiana na stanowisku prezesa rady nadzorczej Tesli jest wynikiem ostatnich działań założyciela i dotychczasowego prezesa - Elona Muska.

Ostatnie miesiące nie były dobre dla Tesli. Do problemów związanych z jakością Modelu 3 oraz poważnych opóźnień w jego produkcji, doszło jeszcze zaskakujące zachowanie Elona Muska. Założyciel firmy wywołał ostatnio sporo kontrowersji, a jedną z najpoważniejszych były wpisy na Twitterze – najpierw o planach wycofania Tesli z giełdy, a później o rezygnacji z nich.

Sprawą zainteresowała się amerykańska Komisja Papierów Wartościowych, która oskarżyła Muska o oszustwo i wprowadzanie inwestorów w błąd. Postępowanie zakończyło się ugodą, zgodnie z którą Tesla musi zapłacić 20 mln dolarów kary, a drugie tyle musi wyłożyć sam Elon Musk. Ponadto został zobowiązany do ustąpienia ze stanowiska prezesa rady nadzorczej.

Na jego miejsce dziewięcioosobowa rada nadzorcza wyznaczyła Robyn Denholm, która zasiada w niej od 2014. Aby sprostać nowym zadaniom będzie musiała zrezygnować ze swojej drugiej pracy – dyrektor finansowej australijskiej firmy telekomunikacyjnej Telstra. 55-latka ma spory dorobek na swoim koncie – w poprzednich latach pracowała także w Juniper Networks, Sun Microsystems, a także w Toyocie. Szczególnie to ostatnie doświadczenie może okazać się niezwykle pomocne.

Elon Musk, który o Robyn Denholm w nowej roli wypowiedział się w samych ciepłych słowach, pozostaje w Tesli na drugim ze swoich stanowisk – dyrektora generalnego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze