Zakończenie produkcji siódmej generacji modelu Rolls-Royce Phantom
2016 rok rozpocznie ostatni etap słynnego życia obecnego modelu Rolls-Royce Phantom.
Informacja ta idzie w ślad za ostatnimi newsami na temat rozpoczęcia przez firmę testów nowej aluminiowej konstrukcji. Stanie się ona podstawą każdego Rolls-Royce’a, który pojawi się na rynku od początku 2018 roku. Wersje Phantom Coupe oraz Drophead Coupe nie będą już w przyszłości ponawiane. Linię obu modeli zakończy specjalna kolekcja – jedynie 50 sztuk wzbudzających pożądanie aut nazwanych Phantom Zenith.
Produkcja obecnej, siódmej, generacji Phantoma, rozpoczęła się w Goodwood ponad 13 lat temu. Wkrótce model stał się fundamentem, na którym odrodziła się Rolls-Royce Motor Cars.
Phantom VII – wspaniała, wdzięczna i potężna deklaracja powrotu marki na najwyższy szczyt luksusu – obecnie zbliża się do końca swego życia.
Ostatnie egzemplarze samochodów Phantom Coupe oraz Drophead Coupe powstaną w fabryce w Goodwood w listopadzie tego roku. Nie ma planów, by te modele zastąpić.
W tym roku Rolls-Royce stworzy również ostatnie egzemplarze limuzyny Phantom VII.
Najnowsze
-
Renault 5 o włos od wygranej! Jak Fiat Panda odniósł zwycięstwo w najważniejszym polskim konkursie Car of the Year?
Mokry Tor Modlin, sześć finałowych modeli i jedna zwycięska tytułowa statuetka. Zdradzamy kulisy decyzji jury, emocje podczas jazd testowych i powody, dla których to właśnie Panda okazała się bezkonkurencyjna. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Prosty sposób na szybsze rozgrzanie kabiny samochodu. Trzeba wcisnąć jeden przycisk
-
Za co można dostać mandat na 30 tys. zł? Najwyższe kary, jakie można dostać w Polsce
-
Uważaj na znak D-13 – to podpucha, na którą łapie się wielu kierowców.
Zostaw komentarz: