Zagraj w „Volvo – the Game”

Grę można ściągnąć za darmo z internetu. Każda fanka skoków adrenaliny, ale i nasze pociechy mogą znaleźć w niej wszystkie wyścigowe legendy Volvo, zatem przy okazji odrabiamy lekcję historii. Pojawia się także szwedzka nowinka - Volvo S60 Concept.

Volvo C30 green racing
fot. Volvo

Wystarczy ściągnąć za darmo grę ze strony www.volvocars.pl, wybrać najciekawsze Volvo i przetestować swoje umiejętności na jednym z dwóch prawdziwych torów wyścigowych –  Gothenburg Eco Drive Arena w Göteborgu (Szwecja) i Czajka pod Kijowem na Ukrainie. To jedyna wirtualna gra wyścigowa na świecie, w której odtworzono tor ukraiński.

Do dyspozycji gracza są: S60 Concept, C30, biorące obecnie udział w zawodach STCC, poprzednią generację S60, również startująca w STCC, S40, które ma na koncie wiele sukcesów w British Touring Car Championship (BTCC), 850 – kombi, które w BTCC przeszło do legendy – oraz prawdziwie klasyczne auto z przeszłości – 240 Turbo Group A.

Volvo S60 concept car
fot. Volvo

Koncepcja „Volvo – the Game” powstała jesienią 2008 r.; pracowało przy niej 15-20 osób. Samo „zbudowanie” auta do gry wyścigowej trwa około miesiąca.

Zgodnie z rzeczywistością, każde z sześciu samochodów posiada inną charakterystykę. Na przykład klasyczne Volvo 240 Turbo Group A ma zupełnie inne cechy w porównaniu z najnowszym modelem – S60 Concept. By możliwie najwierniej odtworzyć wnętrza starszych aut, projektanci odwiedzili Muzeum Volvo i przyjrzeli się bliżej dawnym legendom wyścigów. „Również pod względem jakości dźwięku zbliżyliśmy się do rzeczywistości. Jednym z przykładów jest S40. Ubiegłej jesieni wyciągnęliśmy to auto z garażu i przejechaliśmy się nim nagrywając dźwięki silnika prosto z toru wyścigowego” – wyjaśnił Magnus Ling, wiceprezes wykonawczy SimBin – firmy wspłpracującej przy grze.
Oba tory wyścigowe odtworzono z dbałością o szczegóły; nawet krawężniki wzdłuż toru muszą być odpowiedniej wysokości.

Volvo S60
fot. Volvo

Siedmiolatek będzie miał z niej mnóstwo radości, ale by w jak największym stopniu wykorzystać wszystkie zaawansowane funkcje gry, gracze powinni być parę lat starsi. By mieć wrażenie autentyczności, w „Volvo – the Game” najlepiej grać z kierownicą i pedałami podłączonymi do komputera. Można jednak również kierować samochodem przy pomocy klawiatury lub pada. Gra oferuje kilka poziomów umiejętności: „nowicjusza z całym wspomaganiem jazdy, jak hamulce ABS”, „półprofesjonalisty” i wreszcie „profesjonalisty” z brakiem jakiegokolwiek wspomagania. Można wybrać swój model Volvo, zmierzyć się ze swoimi najlepszymi czasami i mieć tor tylko dla siebie. Można również konkurować z kilkoma (maksymalnie jedenastoma) sterowanymi przez komputer współzawodnikami. Istnieje kilka alternatywnych ustawień grafiki i dźwięku. Dla przykładu gwiazda tej gry, Volvo S60 Concept, będzie dostępna w dwóch wersjach – „standardowej” i wyścigowej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze