Zabawki Audi na targach

Audi jako pierwszy producent samochodów zaprezentuje swoje produkty na 61 targach zabawek w Nürnberg. Na stoisku marki będzie można zobaczyć wybrane modeliki samochodów oraz nowe zabawki ze świata dziecięcego Audi.

fot. Audi

61 Spielwarenmesse International Toy Fair, czyli najważniejsze targi zabawek w Nürnberg odbywają się od 4 do 9 lutego. Wystawia się na nich 2 700 wystawców z 59 państw.

Perełką na stoisku firmy quattro GmbH – zależnej od Audi, będzie model srebrnej strzały Auto Union Typ C w skali 1:2. Pokazane zostaną również pluszowe TT, miś w stroju kierowcy wyścigowego oraz samochody Audi dla dzieci – Audi Kids Car i Audi Junior quattro.

fot. Audi

Audi postanowiło wziąć udział w targach zabawek w Nürnberg, aby zwrócić uwagę na swoją szeroką ofertę zabawek.

– To bardzo interesujący projekt – mówi Caroline Gerberding, odpowiedzialna za targi i prezentacje w firmie quattro GmbH. – Po raz pierwszy na targach nie chodzi o to, aby w centrum uwagi znajdowały się nasze samochody, lecz nasz „mały świat” Audi.

 

 

 

fot. Audi

Najnowsze

Kobiece zapowiedzi od Renault

Jest ich cztery, są elektryczne i wyglądają jak samochody XXX wieku. Są jednak całkiem współczesne i już za 785 dni wyjadą na ulice miast. Czy cztery nowe samochody Renault są zaprojektowane dla kobiet i czy francuski producent tworząc swoje auta myśli tylko o płci pięknej?  

Najpierw, wiele lat temu były reklamy Megane z Krystyną Jandą. Potem wchodzące kolejno generacje Clio otrzymywały w testach magazynów motoryzacyjnych przydomki „Przyjaciela kobiety”. Pod koniec zeszłego roku nasze oczy i macierzyńskie instynkty cieszyły małe, słodkie dzieci grające w serii reklam Renault Baby Boom opowiadających o najnowszych generacjach samochodów Renault, a teraz firma wraca z filmikiem przedstawiającym jej nowe koncepty: Renault Twizy Z.E., Zoe Z.E.,  Fluence Z.E. oraz Renault Kangoo Z.E. – oczywiście znów z udziałem kobiet.

O samochodowym spa od Renault, czyli koncepcie Zoe, pisałyśmy wcześniej tu.

Na nowym zwiastunie kobiety prowadzą super ekologiczne auta francuskiego producenta (zapowiadane jako zero spalin, zero emisji, zero decybeli), wyraźnie cieszą się z jazdy nimi i nie pozostawają na nie obojętne. Czy to oznacza, że „Renówki” są samochodami dla kobiet i choć firma nie podkreśla ukierunkowania na panie, tworzy samochody z myślą o nich? Patrząc na ten film i dotychczasową historię reklamową producenta można odnieść takie wrażenie.

Obejrzyjcie filmik i zadecydujcie same. Zwróćcie również uwagę na niezwykłe kształty nowych samochodów. Zapowiada się nie tylko rewolucja technologiczna, ale i estetyczna. Być może kobiety są mniej konserwatywne, a zarazem proekologiczne i to właśnie dlatego wytyczające nowe trendy Renault wybrał je na grupę docelową dla swoich modeli. 

Najnowsze

Zawsze zapinaj pasy – przejmujący film

"Ja tylko na chwilę do sklepu", "jadę po gazetę do kiosku", "przedszkole dziecka jest tuż za rogiem", "nie mogę dosięgnąć rzeczy na podłodze" - to standardowe wymówki, kiedy nie zapinamy pasów lub je odpinamy. Brytyjska organizacja w wyjątkowo piękny sposób przybliża, co może się wtedy stać i co na to nasza rodzina...

Oto ujmujący, właściwe można powiedzieć piękny film, który uświadamia po co i dlaczego wszyscy pasażerowie samochodu powinni zapinać pasy. Nawet jeśli jesteśmy na tyle roztargnione, czy bujamy aktualnie w obłokach, starajmy się zawsze pamietać o rodzinie, która dużo by dała, aby móc nas uchronić od jakiegokolwiek wypadku…

Najnowsze

Telewizyjny kanał Renault

Istnieją już co prawda telewizje np. Mercedesa czy BMW, ale można je oglądać w internecie. Tymczasem Renault poszło o krok dalej i założyło własny program telewizyny dostępny we Francji i Angii także w sieci kablowej oraz satelitarnej.

Nam najbardziej przypadły do gustu programy historyczne i o sporcie motorowym.
kadr z programu o Renault 5 Turbo

Renault TV jest emitowany we Francji na kanale 349 platformy CanalSat oraz w Anglii na Sky Guide 883. Prezentuje informacje o najnowszych modelach oraz oferuje programy i rozrywkę przeznaczone dla wszystkich.

Aby sprawdzić jakie dziś możesz obejrzeć programy motoryzacyjne w polskiej telewizji, kliknij obok (z prawej strony) w Motoprogram TV, lub tutaj.

Jest też nadawany w internecie w języku francuskim i angielskim (polecamy, bo to świetna nauka języka). W skład programów wchodzą:

 Programy informacyjne – testy najnowszych modeli Renault lub prezentujące kulisy firmy.
–  Imprezy i widowiska – sport samochodowy, m.in. World Series by Renault i kulisy Formuły 1.
–  Emocje – najszerszy dostęp do ważnych wydarzeń w życiu koncernu Renault.
–  Podróże w czasie – dzięki archiwom Renault, opowiadającym o ponad stu latach historii marki.
–  Prawdziwe historie – portrety osób, które użytkują Renault na co dzień.
–  Rozrywka – oryginalne programy, emitowane codziennie wieczorem w Renault TV; część
z nich jest poświęcona spotkaniom z rozmaitymi znanymi postaciami, np. aktor i były piłkarz Eric Cantona, mistrz świata w łyżwiarstwie artystycznym Gwendal Peizerat, gracz rugby Benjamin Kaiser. 

Telewizja Renault TV jest również obecna na You Tube, Dailymotion, Facebooku oraz iTunes.

Aby pouczyć się angielskiego i dowiedzieć się czegoś ciekawego o Renault, wejdź na http://www.renault.tv/en

 

 

Najnowsze

Spadek cen motocykli Yamaha

Sezon tuż tuż, a w salonach Yamaha trwa wielka wyprzedaż rocznika 2009. Teraz można kupić praktycznie wszystkie motocykle ze sporą zniżką sięgającą nawet - w przypadku popularnej R6 - do 8 tysięcy złotych.

Yamaha YZF R6
fot. Yamaha

Dla motocyklistek, które cenią japońską markę to nie lada gratka. Teraz można kupić motocykl w lepszej cenie, niż jeszcze na początku roku.

Yamaha obniżyła ceny prawie wszystkich modeli 2009. Ceny promocyjne znacznie różnią się od pierwotnych. Dla przykładu – sportową YZF R6 można już nabyć za 43 900 zł (poprzednia cena to 51 900). Przystępniejsze stało się również posiadanie największego cruisera Yamaha – XV 1900. Teraz można go mieć już za 59 900 zł (wcześniejsza cena 65 900 zł). Dla wielbicielek jazdy offroad Yamaha obniżyła cenę także WR 450F, z pięcioma tytanowymi zaworami w głowicy silnika, który w obecnej ofercie jest dostępny za 34 900 zł.

Promocyjny cennik będzie obowiązywał do wyczerpania asortymentu.

Więcej informacji na www.yamaha-motor.pl

Najnowsze