Z przewodnikiem Michelin po USA – część wschodnia i zachodnia

Chcesz przemierzyć Amerykę Północną wzdłuż i wszerz samochodem? A może motocyklem, słynną "Route 66"? Mogą Ci w tym pomóc przewodniki Michelin opisujące wschodnią i zachodnią część kraju, które dostepne są już od początku czerwca w księgarniach.

 

fot. Michelin

Zdumiewające parki narodowe, wulkany na Hawajach, słoneczne megalopolis, gorące pustynie, wyprawy śladami Indian, mroźne jeziora Alaski, Nowy Jork – to wszystko czeka na nas w Stanach Zjednoczonych (niebawem opis wyprawy po zachodniej części kraju Fordem Expolerem).

Autorzy przewodnika wskazują turystom pomysły na aktywne podróżowanie z odrobiną adrenaliny. U wybrzeży Kalifornii i Hawajów można spróbować nurkowania, w parku Yellowstone poszukiwać stad bizonów, a następnie wziąć udział w wycieczce na kajakach po fiordach Alaski. We wschodniej części kraju na turystów czekają połowy niebieskich krabów, ujeżdżanie bydła i Szlak Appalachów – ścieżka dla pieszych przechodząca przez 14 stanów i 2 parki narodowe – mierząca  w sumie 3650 kilometrów. 

Przewodnik Michelin to 1000 stron kompendium wiedzy o kraju, porad i praktycznych wskazówek dla turystów. Wybór atrakcji turystycznych, które otrzymały trzy gwiazdki pokazuje zróżnicowanie poszczególnych stanów. Wśród wyróżnionych cudów przyrody znalazły się zarówno park Yellowstone (najstarszy park narodowy świata), Denali na Alasce (z Mount Kinley, najwyższym szczytem Ameryki Północnej) wulkany na Hawajach jak i Park Narodowy Jaskini Mamuciej (najdłuższej jaskini na świecie). Miasta, które koniecznie trzeba odwiedzić to między innymi kosmopolityczne San Francisco, „słoneczne megalopolis” Los Angeles, „miasto 175 dzielnic” Chicago, „najbardziej osobliwe centrum miejskie” – Nowy Jork oraz „ucieleśnienie ducha amerykańskiego liberalizmu” – Waszyngton.

 

 

 

fot. Michelin

Amerykańskie restauracje są pierwszymi lokalami spoza Europy, opisanymi w Czerwonych  Przewodnikach Michelin (opisujących najlepsze lokale gastronomiczne oraz hotele na świecie).

Osobne przewodniki traktują o gastronomii w Nowym Jorku, Los Angeles, Las Vegas oraz w rejonie San Francisco Bay Area & Wine Country. Najwięcej lokali z gwiazdkami Michelin (42) znajduje się w Nowym Jorku.

 

Dotychczas na rynek trafiły Zielone Przewodniki z serii Udany Weekend po Pradze, Paryżu, Barcelonie, Londynie, Rzymie i Dublinie oraz Zielone Przewodniki opisujące państwa i regiony – Włochy, Toskanię, Francję, Chorwację oraz Wielką Brytanię.

Cena każdego z przewodników 49, 90 zł

Źródło: Michelin

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze