Edyta Klim

Z Kenii dookoła świata!

Dos Kariuki i Joan Wamuyu to kenijska para motocyklistów, która ma zamiar wyruszyć 2 lipca w podróż dookoła świata! To pierwsza taka podróż w historii krajów afrykańskich.

Kenijska para ma ambitny plan: 7 kontynentów, 50 krajów, 110.000 km w 3 lata, na dwóch motocyklach. Cały pomysł powstał w ich głowach w 2016 roku, kiedy mieli już za sobą dłuższe, samotne wyprawy motocyklowe:

– Chcemy poznawać świat na własne oczy, tworzyć własne doświadczenia, cieszyć się obcymi krajami, kulturami i tradycjami. Chcemy również opowiedzieć światu o naszej ukochanej Kenii. Chcemy, aby ludzie usłyszeli historię Kenii od Kenii. Z tego powodu rezygnujemy z pracy, sprzedajemy swoje rzeczy, żegnamy się z naszymi rodzinami i przyjaciółmi na 3 lata, począwszy od 2 lipca 2018 roku – piszą na swojej stronie podróżnicy.

To pierwsi w historii motocykliści z krajów afrykańskich, którzy zdecydowali objechać świat na motocyklach. W tym celu porzucili pracę i sprzedali dobytek, a w Kenii pod opieką rodziny pozostawiają dwóch nastolatków. A to właśnie miłość do podróży i motywacja ze strony dzieci popchnęły realizację tego celu do przodu.

Para nie miała czasu na zorganizowanie sponsorów, ale wierzy, że w czasie podróży będzie mogła liczyć na jakieś wsparcie finansowe. Będą przecież takimi kenijskimi ambasadorami w krajach całego świata i z pewnością ich podróż nie pozostanie niezauważona.

Strona wyprawy to: http://throttleadventures.com

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dobrze Maju, dobrze zrozumiałeś.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze