Z Kenii dookoła świata!

Z Kenii dookoła świata!
Dos Kariuki i Joan Wamuyu to kenijska para motocyklistów, która ma zamiar wyruszyć 2 lipca w podróż dookoła świata! To pierwsza taka podróż w historii krajów afrykańskich.

Kenijska para ma ambitny plan: 7 kontynentów, 50 krajów, 110.000 km w 3 lata, na dwóch motocyklach. Cały pomysł powstał w ich głowach w 2016 roku, kiedy mieli już za sobą dłuższe, samotne wyprawy motocyklowe:

- Chcemy poznawać świat na własne oczy, tworzyć własne doświadczenia, cieszyć się obcymi krajami, kulturami i tradycjami. Chcemy również opowiedzieć światu o naszej ukochanej Kenii. Chcemy, aby ludzie usłyszeli historię Kenii od Kenii. Z tego powodu rezygnujemy z pracy, sprzedajemy swoje rzeczy, żegnamy się z naszymi rodzinami i przyjaciółmi na 3 lata, począwszy od 2 lipca 2018 roku – piszą na swojej stronie podróżnicy.

Z Kenii dookoła świata!

To pierwsi w historii motocykliści z krajów afrykańskich, którzy zdecydowali objechać świat na motocyklach. W tym celu porzucili pracę i sprzedali dobytek, a w Kenii pod opieką rodziny pozostawiają dwóch nastolatków. A to właśnie miłość do podróży i motywacja ze strony dzieci popchnęły realizację tego celu do przodu.

Para nie miała czasu na zorganizowanie sponsorów, ale wierzy, że w czasie podróży będzie mogła liczyć na jakieś wsparcie finansowe. Będą przecież takimi kenijskimi ambasadorami w krajach całego świata i z pewnością ich podróż nie pozostanie niezauważona.

Strona wyprawy to: http://throttleadventures.com

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 1 ]
DPN 8 miesięcy temu
Dobrze Maju, dobrze zrozumiałeś.
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.