Z jakich marek samochodów najczęściej korzystają kobiety w Polsce?

Znane towarzystwo ubezpieczeniowe przygotowało ranking (TOP 10) najpopularniejszych wśród kobiet marek i modeli samochodów osobowych. Ranking powstał na podstawie analizy ponad 100 tys. pojazdów ubezpieczonych przez kobiety.

Na początku 2020 roku Polki najczęściej prowadzą volkswageny, które stanowią 10,4% pojazdów należących do badanej grupy kobiet. Różnice w czołówce nie są jednak duże. Na drugim miejscu znajdują się ople z wynikiem 9,5% oraz Toyoty z 8,5%. „Piątkę” zamykają Fordy (7,7%) oraz Renaulty (6,2%).

Z jakich marek samochodów najczęściej korzystają kobiety w Polsce?

Lp.

Marka samochodu

Najpopularniejszy model

1.

Volkswagen

Golf

2.

Opel

Astra

3.

Toyota

Yaris

4.

Ford

Focus

5.

Renault

Clio

6.

Skoda

Fabia

7.

Audi

A4

8.

Fiat

Punto

9.

Peugeot

206

10.

Citroen

C4

dane: Compensa TU SA Vienna Insurance Group

Powyższe wyniki odnoszą się do marek, ale warto pamiętać, że w ich ramach dostępnych jest wiele modeli. To istotne, bo wyniki inaczej kształtują się, gdy spojrzymy, jakimi konkretnie modelami aut kobiety poruszają się po Polsce. W tym przypadku top 3 wygląda tak: Toyota Yaris, VW Golf i Opel Astra.

Co ciekawe, kobiety o 5% częściej od mężczyzn decydują się na rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC o polisę AC w rozszerzonym zakresie. AC to dobrowolne ubezpieczenie, którego podstawowym zadaniem jest ochrona właściciela auta od następstw wszelkich zdarzeń, których wynikiem jest uszkodzenie, zniszczenie czy utrata pojazdu. Podstawowy zakres AC może być rozszerzony o takie dodatki, jak np. assistance, NNW, wsparcie w powrocie do zdrowia po wypadku, ochrona szyb czy opon itp. To właśnie te elementy częściej wybierają panie.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze