Z iPhone’m się nie zgubisz

Kobiety są gadżeciarami, wiemy to z autopsji... Zatem zainteresują je zapewne mapy 40 europejskich państw do kupienia w Apple App Store, czyli najnowsza nawigacja Mobile Navigator do telefonu iPhone. Czy warto?

fot. App Store

Nawigacje GPS kiedyś należały do rzadkości. Dziś możemy je dostrzec w wielu samochodach, przymocowane do przedniej szyby pomagają nam się odnaleźć w gąszczu ulic i uliczek. Całe szczęście nawigacja nie musi być jednak kolejnym urządzeniem, które musimy kupić. Dziś wystarczy dobry telefon komórkowy lub przenośna konsola do gier, odpowiednie oprogramowanie i ruszamy w drogę.  

Mobile Navigator do iPhone’a to 40 wirtualnych map europejskich, automatyczna zmiana trybu dziennego i nocnego, możliwość dzielenia się z innymi swoim aktualnym położeniem oraz opcja planowania tras i ostrzegania o niebezpieczeństwie na drogach. Oprogramowanie jest dostępne tylko w sklepie internetowym Apple, jego koszt wynosi ok. 340 zł.

Naszym zdaniem możliwość skorzystania z nawigacji bez zakupu kolejnego urządzenia to duży plus, ponadto to kolejna przydatna funkcja w iPhone’ie. Nam się podoba! 

Najnowsze

Chopper dla naszej pociechy

Jeśli marzyłyście o chopperze, ale nie miałyście okazji spełnić marzenia, teraz jest na to okazja. Powstała replika choppera słynnego Roberta Craig'a „Evel" Knivel'a dedykowana dzieciom co prawda, ale i rodzic oko nacieszy.

Rasowa zabawka. Dziecko ma uciechę, a my raczymy nasz zmysł wzroku…
fot. Evel Knievel Chopper

Silnik, nisko podwieszone siodełko, wysoka kierownica, rasowo wydłużony widelec, chromowane wykończenia, reflektor i koła – brzmi jak opis prawdziwego street cruiser’a. Prawie… ten opisywany ma silnik o mocy 12 voltów i rozpędza się do 4 mil na godzinę. Jest jednak wierną, limitowaną kopią repliki motocykla amerykańskiego motocyklisty – kaskadera Roberta Craig „Evel” Knievel’a – autora rekordu świata polegającego na przeskoczeniu 19 samochodów. Cenę również ma jak na chopper kuszącą – jedyne 1200 złotych. Niby tanio, a jednak dość drogo jak na zabawkę…

Motocykl dedykowano dzieciom pomiędzy 3 a 6 rokiem życia.

Najnowsze

Pornografia w BMW M3 – film

To po prostu trzeba zobaczyć! BMW M3 w roli głównej, na siedzeniu pasażera piękna kobieta, która płaci za... Zobaczcie na własne oczy! Aż strach pomyśleć jakby reagowała, gdyby sama prowadziła ten wyjątkowy samochód... Już niebawem nasz test M3 na Motocaina.pl!

To tylko namiastka tego, co niebawem przeczytasz o BMW M3 na Motocaina.pl !
fot. Motocaina

Ten film to majstersztyk reklamowy. Żal tylko, że tak rzadko się zdarza, by sportowymi maszynami kierowały kobiety. Brakuje takich ujęć. Tymczasem „zadawalamy się” 😉 wyobrażeniem, jakbyśmy same prowadziły to auto…

JUŻ NIEBAWEM NA MOTOCAINA.PL NASZ NIESAMOWITY TEST NAJNOWSZEJ BMW M3!

 „Living in the Lights” – bo taki tytuł nosi ten film, został wyreżyserowany przez zwycięzcę Baja 500 (najpopularniejsze wyścigi terenowe na świecie) – Mike’a „Mouse” McCoy – entuzjastę motoryzacji wszelkiej. Miejsce: Los Angeles.

Film jest częścią biznesowej kampanii promocyjnej zespołu Bandito Garage – ich próbką możliwości, co mogą zrobić dla klienta motoryzacyjnego. Specjalnością tego teamu są producje w sytuacjach ekstremalnych, mających wywierać kontrowersje lub skrajne emocje. W „Living in the Lights” M3 było filmowane z 15 różnych kątów i kamer, na specjalnej konstrukcji żurawiach i statywach. Niesamowitą pracę wykonali też montażyści.

 

Film jest wyraźnie zainspirowany produkcją słynnego reżysera Claude’a Lelouch pt. „C’était un rendez-vous”, który także trzeba obejrzeć.

Najnowsze

Wystartował rajd pań

Polskie aktorki, piosenkarki i prezenterki zaproszone do udziału w imprezie Rajdu Pięknych Pań - Lancia Gran Turismo, już wystartowały. Będziemy na bieżąco śledzić postępy uczestniczek, dostarczając Wam ciekawych zdjęć z imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia dotychczasowych zdjęć.

Najnowsze

Nowy szef FIA

Nowym Prezydentem Międzynarodowej Federacji Samochodowej został dziś wybrany Jean Todt. Były szef teamu Ferrari przejmie dowodzenie sportami motorowymi po swoim koledze Maxie Mosley'u, który piastował tę funkcję nieprzerwanie od 1993 roku.

Jean Todt jako szef Scuderia Ferrari
fot. Ferrari

Według oficjalnego oświadczenia FIA, Jean Todt zwyciężył w tajnym głosowaniu nad kandydaturą Ari Vatanena, przeważającą liczbą głosów: 135 – 49.

Urodzony w 1946 roku Francuz związany jest ze środowiskiem sportów motorowych przeszło 43 lata. W okresie od 1966 do 1981 r. jeździł jako pilot rajdowy, zdobywając z Talbotem Lotusem tytuł mistrzowski wśród producentów. Ukończył także studia w paryskiej School of Economics, co po zakończeniu kariery umożliwiło mu zajęcie się zarządzaniem grupą rajdową w Peugeot.

Pod jego przywództwem w 1986 roku Juha Kakkunen startując w Peugeocie 205 zdobył tytuł Mistrza Świata. Todt stworzył także zespół Peugeot Talbot Sport, który zdobył dwa rajdowe tytuły mistrzowske wśród konstruktorów i czterokrotnie zwyciężał w Rajdzie Paryż – Dakar, a potem okazał się najlepszym konstruktorem samochodów sportowych w 1992 roku i zwycięzcą 24-godzinnych wyścigów Le Mans w 1992 i 1993 roku.

Podczas kariery we francuskim teamie, Todt był jednocześnie dyrektorem PSA Peugeot-Citroen. Zaraz potem objął posadę głównego menadżera w dywizji wyścigowej Ferrari – Maserati Group. Kiedy w 1996 roku Ferrari podpisało umowę z Michaelem Schumacherem okazało się, że panowie są w stanie zbudować świetnie współpracujący zespół na miarę historii sportów motorowych. Razem zdobyli  5 tytułów indywidualnych i 6 konstruktorskich. W 2006 roku Jean Todt został CEO Ferrari SpA.  Po zakończeniu kariery przez Schumachera, Francuz pozostał szefem zespołu F1 do 1 stycznia 2008, kiedy zastąpił go Stefano Domenicali. W marcu br. ogłosił swoje odejście ze stanowiska CEO w Ferrari, przygotowując się do objęcia posady szefa FIA.

Wspólnie z Todtem pracować będą:

President of the Senate
Nick Craw, President, Automobile Competition Committee for the US (USA)

Deputy President Automobile Mobility & Tourism
Brian Gibbons, Chief Executive, New Zealand Automobile Association (New Zealand)
Deputy President Sport
Graham Stoker, Council Chairman, Motor Sports Association (UK)

Senate Members
Hernan Gallegos Banderas, President, Automovil Club del Ecuador (Ecuador)
HH Tunku Mudzaffar bin Tunku Mustapha, Chairman, Automobile Association of Malaysia (Malaysia)S.H. Rudolf Graf von der Schulenburg, President, Automobilclub von Deutschland (Germany)
Carlos Slim Domit, Patron, Asociación Mexicana Automovilistica (Mexico)
Jainchang Yan, Deputy President, Federation of Automobile Sports of China (China)   

Mobility Vice Presidents 
Carlos Barbosa, President, Automovel Club de Portugal (Portugal)
Victor Dumot, President, Touring and Automobile Club of Paraguay (Paraguay)
Ignacio Gonzalez Fausto, President, Asociación Mexicana Automovilistica (Mexico)
Gus Lagman, President, Automobile Association Philippines (Philippines)
Franco Lucchesi, Delegate to the FIA, Automobile Club d’Italia (Italy)
Jorge Rosales, President, Automobile Club of Argentina (Argentina)
Danijel Starman, President, Avto-moto zveza Slovenije (Slovenia)  

Sport Vice Presidents  
José Abed, President, Organizacion Mexicana del Deporte Automovilistico Internacional (Mexico)
Michel Boeri, President, Automobile Club de Monaco (Monaco) 
Morrie Chandler, Honorary President, MotorSport New Zealand (New Zealand)
Enrico Gelpi, President, Automobile Club d’Italia (Italy) 
Carlos Gracia, President, Real Federación Española de Automovilismo (Spain)
Mohamed ben Sulayem, President, Automobile and Touring Club for United Arab Emirates (UAE)
Surinder Thatthi, Automobile Association of Tanzania (Tanzania)

 

Najnowsze