„YEKATERINA” – Międzynarodowy Rajd Kobiet

W dniach 11 - 20 czerwca 2011 odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet "YEKATERINA", którego jedną z uczestnieczek będzie Henryka Krzywonos-Strycharska. Załogi będą miały do pokonania 3000 kilometrów.

Tak będzie przebiegać trasa Międzynarodowego Rajdu Kobiet.
fot. yekaterina.pl/

Jedną z atrakcji rajdu i hasłem przewodnim będą: „Sankt-Petersburskie Białe Noce”, bowiem termin imprezy zbiega się apogeum tego niezwykłego zjawiska. Impreza rozpoznie się w Gdańsku, skąd zawodniczki udadzą się do Wilna. Potem trasa prowadzić będzie przez Psków, Sankt- Petersburg (Carskie Sioło, Peterhof), Karelię do Morza Białego (Wyspy Sołowieckie), aż za krąg polarny do Murmańska. Co ważne „YEKATERINA” ma formułę przeprawową i rozegrana będzie według regulaminu, który został opracowany przez organizatorów w oparciu o doskonałą znajomość rosyjskich realiów. Rosja bowiem, to kraina, gdzie na milionach kilometrów kwadratowych rozpościera się tajga, liczne jeziora i rzeki, stepy, pustynie i tundra, a także bezdroża!

Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone tylko

Henryka Krzywonos-Strycharska –  polska działaczka opozycji w okresie PRL, sygnatariuszka porozumień sierpniowych.
fot. landserwis.pl

pełnoletnie załogi żeńskie: kierowca + pilot.  Wyjątkowość tej imprezy polega na połączeniu sportów motorowych z turystyką. Zawodniczki, prócz sportowej rywalizacji, testowania pojazdów w terenowych warunkach, będą miały możliwość bliższego poznania starej rosyjskiej kultury oraz walorów krajobrazowych terenów, po których będzie wiodła trasa rajdu.

Obecnie na liście zgłoszeń znajduje się 11 załóg. Jedną z nich stanowi Henryka Krzywonos-Strycharska  razem z  Beatą Jaworowską oraz Dorotą Kalicką

Więcej na temat imprezy znajdziecie na stronie:http://yekaterina.pl/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze