Daria Mikólska

Yamaha TY-E 2.0. Trialowy elektryk przyszłości

Yamaha TY-E 2.0 to kolejna odsłona elektrycznego motocykla trialowego. Japoński producent zaprezentuje go podczas zawodów.

Yamaha ukierunkowała swój rozwój w stronę motocykli elektrycznych. Już niebawem zadebiutuje trialowy motocykl Yamaha TY-E 2.0., który pojawi się w kilku rundach mistrzostw świata.

Yamaha ma plan, żeby do 2050 roku osiągnąć pełną neutralność węglową. Dotyczy to całego cyklu życia pojazdów. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest wprowadzenie elektrycznych jednośladów.

Czytaj: Skutery i rowery elektryczne – Yamaha prezentuje 6 modeli

Na początek pojawiła się zapowiedź elektrycznych skuterów, a teraz przyszedł czas na maszyny sportowe. W obu przypadkach nie jest potrzebny duży zasięg.

W 2018 roku po raz pierwszy zaprezentowano model TY-E, a po czterech latach przyszedł czas na jego rozwinięcie. Yamaha TY-E 2.0 jest oparta na wytrzymałej ramie typu monocoque z kompozytów. Dzięki temu całość jest bardzo lekka i oferuje bardzo dobrą sztywność.

Yamaha TY-E 2.0
Yamaha TY-E 2.0

Umieszczenie silnika i akumulatora w nowym modelu zostało zmienione. Wszystko po to, żeby osiągnąć jak najniższy środek ciężkości. Cała konstrukcja waży niewiele ponad 70 kg. Akumulator jest teraz o 20 procent lżejszy, o pojemności 2,5 razy większej niż w poprzednim modelu. Nowa elektronika i sprzęgło pozwoliły uzyskać dużo lepszą trakcję.

Yamaha TY-E dostarczy sporo frajdy z jazdy, dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu, który jest dostępny już od momentu ruszenia. W tym sezonie motocykl TY-E 2.0 pojawi się kilka razy podczas organizowanych przez FIM mistrzostwach świata w trialu.

Yamaha TY-E 2.0
Yamaha TY-E 2.0

Komentarze:

Kacper - 1 grudnia 2022

Kiedy może wyjść taka Yamaha

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze