Yamaha będzie produkować samochody

Zaskakujące wiadomości dotarły do nas prosto z salonu Tokyo Motor Show. Yamaha, znany producent motocykli, quadów czy skuterów wodnych wchodzi na rynek samochodowy, a partnerem japońskiego giganta w nowym przedsięwzięciu ma być nie kto inny, a Gordon Murray Design.

Nowy, czterokołowy pojazd Yamaha Motiv ma być podobny do słynnych już modeli Gordon Murray (znany z projektów samochodów F1 i aut McLarena F1) – T.25 i T.27 City Car.

Yamaha Motiv, pojazd przeznaczony dla dwóch osób, jeśli wejdzie do produkcji, będzie dostępny w dwóch wariantach, jak również będzie można dokonać wyboru silnika: ekeltrycznego o mocy 25 kW, lub spalinowego, jednolitrowego, z 3 cylindrami o mocy powyżej 100 koni mechanicznych. Masa Yamaha Motiv to 730 kilogramów.

Yamaha Motiv w wersji elektrycznej.
fot. Gordon Murray Design

Podczas prezentacji na Tokyo Motor Show inżynierowie Yamaha demonstrowali, jak mogą wyglądać nadwozia nowego samochodu, zaś model koncepcyjny wbudził spore zainteresowanie i zachwyt wśród odwiedzających wystawę.

Samochód, mimo, że mały, ma opływowy futurystyczny kształt i wygląda bardzo nowocześnie. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy rozpocznie się produkcja samochodu Yamaha Motiv. Przedstawiciele obu firm wypowiadali się na ten temat bardzo ostrożnie. Jeśli Yamaha zakończy prace projektowe to być może produkcja maszyny ruszy w 2016 roku.

Kluczem do efektywnej sprzedaży jest dobrze działająca sieć dystrybucyjna – o to Yamaha nie musi się martwić, bo od wielu lat ma swoje przedstawicielstwa, salony i serwisy praktycznie na całym świecie. W związku z tym można śmiało stwierdzić, że sprzedaż samochodu będzie opierać się o istniejącą już siatkę handlu motocyklami.

Połączenie sił Yamahy i Gordon Murray Design to prawdopodobnie strzał w dziesiątkę. Co więcej, to krok w kierunku uczynienia przemysłu motoryzacyjnego bardziej ekologicznym. Yamaha Motiv w wersji elektrycznej to oszczędność i troska o środowisko, która materializuje się w formie uroczego auta.

Rośnie konkurencja dla Smarta ForTwo.

Yamaha Motiv – dwumiejscowe auto z silnikiem elektrycznym.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze