XV lecie Ford Kite Cup. Startuje edycja kultowych zawodów kitesurfingowych!

Mija właśnie 15 rok od czasu kiedy w głowach kilku pasjonatów, ludzi otwartych na świat, miłośników wiatru, wody, słońca i emocji jakie daje okiełznanie tych żywiołów, zrodził się pomysł aby i w Polsce ludzie pokochali kitesurfing.

Teraz, po 15 latach, jesteśmy już w zupełnie innym miejscu. Nasze zawody stały się największą i najbardziej oczekiwaną imprezą kite’owego sezonu w Polsce oraz najdłuższym i największym cyklem zawodów w Europie. Mamy zawodników osiągających liczne sukcesy, także na arenie międzynarodowej, polskie akweny zaroiły się od kitesurferów.  Mamy Polski Związek Kiteboardingu, wielu licencjonowanych instruktorów, mnóstwo szkół, które co roku wypuszczają na wodę tysiące kursantów, pragnących poczuć adrenalinę i wiatr we włosach. 

XV lecie Ford Kite Cup. Startuje edycja kultowych zawodów kitesurfingowych!

Tegoroczna edycja będzie niezwykła także dlatego, że w tym roku stało się coś czego nikt się nie spodziewał. Świat się zatrzymał, schowaliśmy się z trwogą w naszych domach, odizolowaliśmy się od siebie nawzajem. Ale na szczęście okazało się, że pandemii nie udało się powstrzymać w nas pasji i miłości do kitesurfingu. Na wodzie możemy zachować dystans, a jednocześnie wewnętrzną potrzebę wolności, swobody, której po miesiącach zamknięcia tak bardzo potrzebujemy. 

Najbliższe zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup organizowane są przez Polski Związek Kiteboardingu, a wspierane przez firmę Ford, która od początku istnienia cyklu jest jego sponsorem tytularnym. Zawody odbędą się w dniach 19 – 21 czerwca w Chałupach, na kempingu Chałupy III. Rozegrane zostaną dwie konkurencje – Freestyle i Formuła Kite.

XV lecie Ford Kite Cup. Startuje edycja kultowych zawodów kitesurfingowych!

Kolejnym przystankiem Pucharu Polski będzie Rewa, gdzie uczestnicy będą rywalizować w dniach 24 – 26 lipca, w Ford Kuga Kite Challenge.

Współzawodnictwo przebiegnie w obu konkurencjach, a wszyscy zawodnicy Freestyle wystartują także w Mistrzostwach Polski. Z pewnością największym wydarzeniem będą organizowane w dniach 18 – 23 sierpnia, w Pucku, drugie zawody rangi Mistrzostw Polski, Ford Kuga Kite Challange, tym razem w Formule Kite. Wszystko wskazuje też na to, że w tym samym czasie rozegrane zostaną także Mistrzostwa Europy w tej konkurencji, co będzie bezprecedensowym wydarzeniem kitesurfingowym w Polsce!

XV lecie Ford Kite Cup. Startuje edycja kultowych zawodów kitesurfingowych!

Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy Duotone i Ion, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego. Więcej informacji znajduje się na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.

 

Najnowsze

Opel Zafira e-Life. Producent zaprezentował w pełni elektryczny „salon na kołach”!

Nowa w pełni elektryczna Zafira-e Life jest dostępna z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi oraz występuje w trzech wariantach długości. Jak daleko będziemy mogli nim pojechać?

Nowa Zafira-e Life, dostępna z maksymalnie dziewięcioma miejscami siedzącymi oraz w trzech wariantach długości, oferuje wszystkie zalety „salonu na kołach” niemieckiej marki z silnikiem spalinowym.

Van dysponuje mocą 136 KM i maksymalnym momentem obrotowym 260 Nm pochodzący z napędu elektrycznego. Elektronicznie ograniczona maksymalna prędkość do 130 km/h umożliwia jazdę autostradami przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu.

Opel Zafira e-Life. Producent zaprezentował w pełni elektryczny

Do wyboru dwie wielkości akumulatorów litowo-jonowych, w zależności od potrzeb: 75 kWh i zasięg do 330 km lub 50 kWh i zasięg do 230 km, obydwa w cyklu WLTP.

Akumulatory składają się odpowiednio z 18 i 27 modułów. Umiejscowione pod przestrzenią ładunkową bez straty pojemności bagażnika względem wersji spalinowej, akumulatory dodatkowo obniżają środek ciężkości.

Opel Zafira e-Life. Producent zaprezentował w pełni elektryczny

Każda Zafira-e Life jest przystosowana do różnych opcji ładowania – za pomocą terminala Wall Box, szybkiej ładowarki lub w razie potrzeby nawet kabla do ładowania z domowego gniazdka. Zafira-e Life jest standardowo wyposażona w wydajną trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW lub jednofazową o mocy 7,4 kW.

Opel Zafira e-Life. Producent zaprezentował w pełni elektryczny

Nowy, w pełni elektryczny MPV Opla jest wyposażony w liczne systemy wspomagania kierowcy. Kamera i radar monitorują obszar przed pojazdem. System rozpoznaje nawet pieszych przechodzących przez ulicę i może rozpocząć manewr hamowania awaryjnego przy prędkościach do 30 km/h. Tempomat pół-adaptacyjny dostosowuje prędkość do prędkości pojazdu jadącego z przodu, automatycznie zwalnia i w razie potrzeby może zmniejszyć prędkość do 20 km/h.

Czujniki ultradźwiękowe w przednim i tylnym zderzaku ostrzegają kierowcę o przeszkodach podczas parkowania. Obraz z kamery cofania pojawia się w lusterku wewnętrznym lub na 7,0-calowym ekranie dotykowym – w tym drugim przypadku z widokiem 180 stopni z lotu ptaka.

Opel Zafira e-Life. Producent zaprezentował w pełni elektryczny

Duży ekran dotykowy jest dostępny z systemami Multimedia i Multimedia Navi. Obydwa systemy oferują integrację ze smartfonem poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto. Dzięki systemowi „OpelConnect”, system nawigacji zawiera aktualne informacje o ruchu drogowym. 

Najnowsze

Kierowca Bentleya przekroczył prędkość o prawie 100 km/h i myślał, że uniknie mandatu

Złapany przez fotoradar właściciel ekskluzywnego coupe sądził, że uda mu się wymigać od odpowiedzialności. Takiego finału się nie spodziewał.

Ponad rok temu w Słomkowie Mokrym fotoradar zarejestrował pędzącego z prędkością 146 km/h Bentleya (przy ograniczeniu do 50 km/h). Tak rażące przekroczenie prędkości powinno zakończyć się wysokim mandatem i odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Babcia chciała ochronić wnuczka-pirata. Zapłacili oboje

Właściciel luksusowego coupe chciał być jednak sprytny i na przesłane zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, odmówił wskazania komu powierzył swój pojazd oraz kto nim kierował. Liczył, że w ten sposób zostanie na niego jedynie nałożona grzywna w wysokości 500 zł za niewskazanie sprawcy.

Kolejny kierowca chciał się wymigać od mandatu. Takiego obrotu spraw się nie spodziewał

Wątpliwości co do tożsamości kierowcy nie miał jednak inspektor CANARD prowadzący sprawę, ponieważ na zdjęciu z fotoradaru dobrze widać kto siedział za kierownicą. Wystarczyło tylko porównać wizerunek tej osoby ze zdjęciem na prawie jazdy właściciela auta.

Sprawa trafiła do sądu, który orzekł, że kierowca Bentleya musi zapłacić grzywnę 1500 zł oraz zwrócić koszty postępowania.

Najnowsze

Passat B5 to najbardziej uniwersalne i pakowne auto. Oto dowód

Kiedyś obiekt westchnień, dzisiaj coraz częściej obiekt drwin oraz bohater memów. Mimo to Passat B5 nadal udowadnia, że nie ma na niego mocnych.

Pakowny, niezawodny, a z legendarnym silnikiem 1.9 TDI również bardzo oszczędny. Nic dziwnego, że tak wielu Polaków się na niego decydowało, a sporo przynajmniej marzyło o kupnie własnego Passata B5, najlepiej kombi i po modernizacji.

Elektryczny Passat B5 – zazdrość sąsiada i szacunek ekologów w jednym

Myślicie, że teraz ten samochód nie jest już nic wart? Grubo się mylicie. Popatrzcie tylko na ten filmik, na którym ktoś przewozi Passatem ogromną rurę, dwa razy dłuższą od całego auta. I co? Robi wrażenie?

Najnowsze

Rowerzysta wjeżdża na czerwonym pod samochód. No i w czym problem?

Wielokrotnie pisaliśmy już, że wielu rowerzystów zdaje się mieć… luźne podejście do przepisów ruchu drogowego. Oto jeden z nich.

Przed skrzyżowaniem z trzema pasami ruchu stoi samochód z kamerą i czeka na zielone światło. Po chwili rusza, pomału się rozpędza, gdy nagle z lewej strony wyjeżdża mu przed maskę rowerzysta. I jeszcze macha coś do kierowcy.

Agresywny rowerzysta sam się ukarał

Ten rowerzysta musiał widzieć czerwone światło. Musiał widzieć ruszający już samochód. Mimo to wjechał na skrzyżowanie przed jadące auto. No bo czemu nie? Czy kierowca go potrąci? Jego, niechronionego uczestnika ruchu?

Rowerzysta na ślepo wjechał pod koła auta

A dbanie rowerzysty o własne bezpieczeństwo? Chyba uważa, że to powinno być zmartwieniem kierowców, a nie jego.

Najnowsze