Wzorowe zachowanie polskich kierowców. Pokazali jak tworzy się korytarz życia

Coś co na zachodzie od lat jest praktykowane, w naszym kraju do niedawna stanowiło zupełne novum. Wystarczyło jednak nagłośnienie przez media problemu tworzenia korytarzy życia, aby kierowcy zaczęli je tworzyć, jeszcze przed wejściem przepisów nakazujących ich stosowanie.

Kiedy zdarzy się wypadek na autostradzie, najważniejsze jest jak najszybsze dotarcie na miejsce odpowiednich służb. Tylko one mogę udzielić pomocy ofiarom i udrożnić przejazd, co wydaje się być tak zwaną oczywistą oczywistością. Aż dziwne więc, że tak mało się do tej pory mówiło o korytarzach życia. Problem ich tworzenia oraz właściwego wykorzystywania zaczął być nagłaśniany stosunkowo niedawno, kiedy media obiegły nagrania pokazujące kierowców jeżdżących pod prąd korytarzami życia, utrudniając dojazd służbom na miejsce kolizji.

Ostatecznie sejm przegłosował nowelizację, nakazującą tworzenie korytarzy życia i wprowadzającą sankcje za niestosowanie się do tego przepisu (mandat do 500 zł). Przepis wszedł w życie 1 listopada, ale powstało wokół korytarzy na tyle dużo zamieszania, że idea ich tworzenia dotarła już chyba do niemal wszystkich kierowców.

Dobrym przykładem tego jest sytuacja z autostrady A4, gdzie między węzłami Tarnów-Mościce i Tarnów-Centrum utworzył się pięciokilometrowy korek, spowodowany awarią ciężarówki. Kierowcy zgodnie utworzyli korytarz życia, dzięki czemu służby w dosłownie kilka minut dotarły do miejsca powstania zatoru. Postawę kierowców pochwaliła tarnowska policja, zamieszczając w sieci nagranie z przejazdu tym korytarzem i podkreślając jak bardzo ułatwił on całą akcję.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

A gdzie film z wydarzenia?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze