Wyższe OC za mandaty

Od kilku miesięcy wszyscy kierowcy narzekają na stawki ubezpieczenia OC, ale ma być jeszcze gorzej. Firmy ubezpieczeniowe chcą uzależniać wysokość składki od liczby mandatów.

Już niebawem firmy ubezpieczeniowe mogą zyskać kolejne narzędzie pozwalające dokładniej wyliczać ryzyko związane z kierowcami. Informacyjna Agencja Radiowa poinformowała kilka dni temu o tym, że Ministerstwo Cyfryzacji pracuje na rozwiązaniem, które pozwoli obliczać wysokość składek oparte o dane dotyczące przewinień kierowców.

Rozwiązanie będzie gotowe wraz z premierą systemy CEPiK 2.0, czyli na początku czerwca 2018 roku. Ubezpieczyciele dostaną wgląd do interesujących ich danych na kilka miesięcy przed uruchomieniem tego rozwiązania. Dlatego kierowcy muszą się liczyć z tym, że duża liczba mandatów przełoży się na wyższą stawkę za ubezpieczenie OC.
 
Zadaniem rządzących, takie rozwiązanie skłoni część piratów drogowych do spokojniejszej jazdy. Pomysł przedstawiono już w zeszłym roku i spotkał się on z dużym poparciem firm ubezpieczeniowych, którzy zwrócili się o pomoc w tej sprawie do premier Beaty Szydło.

Kolejne podwyżki OC spowodują, że kierowcy będą szukać kolejnych rozwiązań na obniżenie składki. Zyskają na tym firmy oferujące najbardziej korzystne rozwiązanie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze