Wywrotka Klaudii Szmaj na torze w Gorzowie – film

Jest obecnie jedyną Polką startującą na torach żużlowych. Niedawno zdała licencję i praktycznie odrazu można ją było zobaczyć na pierwszych zawodach w Gnieźnie i niedawno w Gorzowie Wielkopolskim - Mistrzostwach Okręgu Lubuskiego.

Klaudia Szmaj dumna ze zdobycia licencji żuzlowej – jako pierwsza Polka!
fot. Falubaz

Jej start w Gorzowie na pewno okupiony był sporym stresem, choć, sądząc po bardzo dojrzałej wypowiedzi Klaudii przed kamerą, podeszła do niego z należytym spokojem. W drugim biegu, startując z najbardziej zewnętrzej pozycji, na pierwszym okrążeniu wyprzedziła dziarsko rywala po wewnętrznej toru, jednak niestety na nadchodzącym wirażu uległa poślizgowi i – na szczęście niegroźnie – uderzyła w bandę.

W 8. biegu, na starcie stała jako druga od wewnętrznej, jednak ruszyła z duża dozą rozwagi i pozostawała z tyłu stawki ze sporą stratą do poprzedzających zawodników. Nie wybiło jej to jednak z własnego rytmu jazdy i walki o ułamki sekund; było widać, jak z okrażenia na okrążenie zmniejsza odległość do rywali. Zakończyła niestety zawody bez zdobyczy punktowej.

Warto podkreslić, że to drugi start Klaudii w poważnych zawodach na żużlu od zdobycia licencji żuzlowej, a konkurowała ze zdecydowanie bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jechała po raz pierwszy na tym torze i poradziła sobie naszym zdaniem świetnie, traktując ten start jako dobry trening przed kolejnymi zawodami.

Z profilu Klaudi Szmaj: „W Gorzowie, podobnie jak wcześniej w Gnieźnie na wysokości zadania stanęli kibice. Młoda „Myszka” Falubazu zbierała brawa takie same jak przyjeżdżający tego dnia na czele stawki miejscowi zawodnicy. Za miłe powitanie Klaudii oraz doping kibicom z Gorzowa serdeczne dzięki!”

Trzymamy kciuki za jej kolejne starty i świetne wyniki oraz polecamy fanpage Klaudii na FB.
https://www.facebook.com/szmaj.speedway?fref=ts

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze