Wyścigi motocyklowe w Modlinie już jutro!

W I rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na terenie lotniska w Modlinie wystartują najlepsi zawodnicy. W wyścigach weźmą udział motocyklistki, a w mocnej klasie Rookie 600 zobaczymy gwiazdy: Natalię Florek i Kasię Kędzior. Pytamy organizatora dlaczego kobiety wejdą na imprezę za 50% ceny biletu.

Pierwszy raz od 11 lat do Modlina powracają Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski. I runda rozpocznie się już jutro, wolnymi treningami i ważnymi kwalifikacjami do zawodów. To jedna z najważniejszych imprez w motocyklowym kalendarzu wydarzeń sportowych (kliknij tu), która rozpoczynie się na terenie Portu Lotniczego Warszawa Modlin już 29 kwietnia o 8.30, a potrwa do 2 maja. Lotnisko będzie gościć najlepszych motocyklistów w naszym kraju oraz wiele gwiazd sportu motocyklowego ze świata. Podobnie jak w latach ubiegłych w zawodach wystartują legendy wyścigów polskich i światowych: Paweł Szkopek, Andy Meklau, Adam Badziak, Janusz Oskaldowicz, Irek Sikora oraz dwie kobiece gwiazdy: Natalia Florek oraz Katarzyna Kędzior.

fot. modlin2010.pl

Wydarzenie to będzie miało charakter pikniku – majówki i oprócz wyścigów będzie znakomitym miejscem do wypoczynku i relaksu. Przez całe cztery dni przygotowano specjalną ofertę cateringową oraz miejsce zabaw dla dzieci. Producenci motocykli będą mieć do dyspozycji strefę wystawienniczą otwartą dla kibiców. W piątek i sobotę przewidziane są koncerty gwiazd muzyki polskiej. W sobotę (1 maja) o godzinie 20:00 wystąpią Pono i Sokół.

Natalia Florek startuje pod patronatem medialnym Motocaina.pl
fot. inf. pras. Natali Florek

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski to jedna z najbardziej popularnych serii wyścigów w Polsce. W ramach cyklu odbywa się 7 rund, każda z nich przyciąga ponad 350 zawodników oraz niezliczone tłumy fanów. Na świecie sport motocyklowy już dawno tak pod względem oglądalności w telewizji, jak i ilości fanów pobił sporty samochodowe, ze wzlędu na swoją atrakcyjność i widowiskowość. W tym roku organizatorzy postanowili zrobić ukłon w stronę pań, które na teren zawodów mogą wejść kupując bilet z 50% rabatem.

Podczas wyścigowego weekendu zobaczymy sześć zawodniczek. Wyścigi zostaną rozegrane w następujących klasach:
SUPERBIKE
SUPERSTOCK 1000
SUPERSPORT 600
SUPERSTOCK 600
ROOKIE1000
ROOKIE 600 tu wystąpią dwie gwiazdy wyścigów: Natalia Florek z numerem 35 na Hondzie CBR600RR oraz Katarzyna Kędzior z numerem 62 na GSXR 600 K8 z nowym zespołem – RMC Racing Team
PRETENDENT
PUCHAR BMW
Suzuki GSXR CUPz numerem 240 zobaczymy Annę Grandys na Suzuki GSX-R 750 K9
Honda Hornet CUP
z numerem 51 wystartuje Agata Augustyn
Honda CBR125 CUP
z numerem 26 zobaczymy Karolinę Cichą oraz z numerem 55 Annę Urbańską

Pytamy ogranizatora – Grzegorza Jędrzejewskiego – o motywację dla świetnej idei zniżki dla kobiet, chcących obejrzeć zmagania na torze Modlin.

Skąd się wziął pomysł, aby kobiety były objęte 50% zniżką na wejściówki na wyścigi?
Wynika to z naszej nieustającej miłości do kobiet, a tak naprawdę z chęci przyciągnięcia całych rodzin, by kobiety mogły zobaczyć, że pasja męża, czy chłopaka to coś wspaniałego, doskonała atmosfera i znakomita zabawa dla całej rodziny.

Wiemy, że na zawodach pojawi się sześć kobiet. Co Pan sądzi o udziale motocyklistek w wyścigach motocyklowych?
Od wielu lat na wyścigach pojawia sie coraz więcej kobiet, które ścigają się i aktywnie uczestniczą w wyścigach. To znakomite, że kobiety są tak zdeterminowane, by realizować swą pasję. Za każdym razem cieszę się, gdy widzę nowe zawodniczki. Zagranicą zawodniczki jak Katja Poensgen, czy Nina Prinz odnoszą ogromne sukcesy, więc dlaczego w Polsce ma być inaczej.

Czy zniżki na bliety sprawią, że pojawi się więcej pań w Modlinie, a może niektóre z nich zechcą kiedyś spróbować swoich sił na torze? Jak Pan uważa?
Myślę, że spowoduje to, że przyjdzie więcej rodzin i przecież o to nam chodzi.

Bilety dostępne są w następujących cenach:
Bilet Normalny Jednorazowy                              – 40 złotych
Bilet Normalny Trzydniowy (pt., sob., niedz.)     – 60 złotych
Kobiety oraz młodzież do lat 14                         – 50% zniżki
Dzieci do lat 7                                                    – wejście gratis

Mapa toru w Modlinie.
fot. modlin2010.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze