Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i na zakręcie

Ignorowanie zakazu wyprzedzania nigdy nie jest dobrym pomysłem. W niektórych sytuacjach może wręcz graniczyć z samobójstwem.

Dwa pasy w jedną stronę, jeden  w drugą – to układ często spotykany na polskich drogach. Każdy więc wie, co dzieje się na lewym pasie na takim odcinku. Spotkać można na nim głównie kierowców, którzy trzymając gaz w podłodze mają nadzieję wyprzedzić jak najwięcej samochodów, nim dojadą do zwężenia.

A co jest poważnym zagrożeniem na takich odcinkach? Kierowcy, którzy jadą z naprzeciwka i korzystają z pasa do wyprzedzania, który nie jest przeznaczony dla nich. Tak jak ten kierujący Audi, który na dodatek wyprzedzał inne auto na zakręcie, więc nie widział zbliżającego się z dużą prędkości drugiego Audi. Prawidłowo jadący kierowca w ostatnim momencie uniknął kolizji.

Najnowsze

Przejechał na czerwonym prosto w autokar

Każdemu może się zdarzyć chwila nieuwagi za kierownicą. Ale ten kierowca nie zauważył czerwonego światła na dużym skrzyżowaniu!

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak niebezpieczne jest wjechanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zdarzają się kierowcy, którzy tak robią, ale zwykle próbują oni zdążyć jeszcze na żółtym.

Na tym nagraniu sygnał czerwony świeci się już od pewnego czasu. Kierowca na prawym pasie jakby tego nie widział – jedzie dalej prosto pod prawidłowo poruszający się autokar. Na szczęście w ostatniej chwili udało mu się zatrzymać.

Najnowsze

Kierowca „nie zauważył” zwężenia

Bardzo nietypowe zdarzenie, w którym ucierpiał na szczęście tylko samochód sprawcy.

Sytuacja miała miejsce na zakończeniu drogi S51 w kierunku Olsztyna. Kierowcy dojechali do zwężenia, za którym zaczyna się odcinek zwykłej drogi krajowej. Auto poruszające się lewym pasem trzyma się go do samego końca, uderzając w elementy infrastruktury drogowej informujące o końcu pasa ruchu.

Kierowca, który doprowadził do tego zdarzenia, miał tłumaczyć, że się zagapił. Musiało to być długie zagapienie, ponieważ już na 200 m przed zwężeniem minął pierwszy znak informujący o tym, że się do niego zbliża.

Najnowsze

Chciał uniknąć wypadku, ale zmienił zdanie?

Na początku wydawało się, że ten kierowca stara się za wszelką cenę uniknąć zderzenia. Po czym nagle zrobił coś bardzo dziwnego.

Bohater tego nagrania jechał zauważalnie szybciej od ciężarówek, które zamierzał wyprzedzić. Gdy zbliżał się do drugiej zauważył inny pojazd zbliżający się z naprzeciwka. Ostro zahamował i zamiast wrócić na swój pas, zaczął się dziwnie zachowywać.

Najpierw zjechał na lewe pobocze, co było manewrem nietypowym, ale przynajmniej pozwoliło uniknąć zderzenia. Tylko dlaczego nagle skręcił w prawo? Gdyby nie szybka reakcja drugiego kierowcy, doszłoby do kolizji.

Najnowsze

Wyjątkowo bezczelne i niebezpieczne wyprzedzanie

Każdy z nas był nie raz świadkiem ryzykownego wyprzedzania, kiedy z naprzeciwka nadjeżdżały inne samochody. Ten manewry tego kierowcy trudno jednak przebić.

Kierujący Seatem zdecydował się na wyprzedzanie, chociaż z naprzeciwka zbliżało się inne auto. Co gorsza, chociaż miał miejsce, aby na chwilę wrócić na swój pas, nie zrobił tego, bezczelnie spychając drugiego kierowcę na pobocze.

Pojechał dalej zamierzając wyprzedzić ciężarówkę i przez chwilę wydawało się, że tym razem na pobocze chce zepchnąć nadjeżdżającego tira! Ostatecznie zjechał jednak na swój pas i wrócił do wyprzedzania. Chwilowo nie na czołówkę.

https://www.youtube.com/watch?v=2HjvrFem1KU

Najnowsze