Wyprzedzanie na autostradzie po trawie

Tak bezmyślnego i niebezpiecznego wyprzedzania dawno nie widzieliśmy. Wy pewnie też nie.

Oto co się wydarzyło – kierowca z kamerą wyprzedził samochód jadący prawym pasem i pozostał na lewym, zamierzając wyprzedzić też kolejne pojazdy, do których się zbliżał. Szybszy okazał się kierujący Audi, który wyprzedził auto z kamerą po pasie zieleni z lewej strony. Zjechanie na trawę przy tak dużej prędkości mogło skończyć się naprawdę źle.

Zachowanie kierowcy Audi jest naganne, ale zwróćmy uwagę jak inaczej można było rozwiązać taką sytuację. Kierujący autem z kamerą miał na tyle duży dystans do kolejnych pojazdów, że widząc siedzące mu na zderzaku auto, mógł (i raczej powinien) zjechać na chwilę na prawą stronę, bez zakłócenia swojego tempa jazdy. Z kolei osoba prowadząca Audi mogła wyprzedzić auto z kamerą prawą stroną, co byłoby o wiele bezpieczniejsze, a przede wszystkim zgodne z przepisami (jeśli macie co do tego wątpliwości polecamy ten artykuł).

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Audi bez sensu ryzykowal i narażał zycie swoje i innych. Z drugiej str.rozumiem jego desperację, jak sie jedzie kilometrami w kolumnie, bo taki właśnie „Mistrz kierownicy” jak gość z kamerką jedzie 80 km/h autostradą lewym pasem i nie da się go wyprzedzić. To norma na A2 z Warsz.do Łodzi. Zamiast wysyłać ten filmik lepiej „donosiciel” mógł się zastanowić czemu kierowca Audi to zrobił i czy w Polsce nie obowiązuje ruch prawostronny? Wtedy Audi by nie musiał wyczyniać takich szopek.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Następny „geniusz” z kamerką, który nie wiem że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

On nie wyprzedzał tylko sie ratował

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze