Wyprawa po motocyklowe runo

Trasy niemożliwe nie istnieją - potwierdza to ekipa Globebusterów BMW, która w tym roku za cel obrała ekspedycję w rejony Republiki Południowej Afryki.

 

fot. globebusters.com

Motocykliści rozpoczną swoją przygodę w Nairobi, a skończą w Kapsztadzie. Trasa ma liczyć aż do 5000 mil (8 tys. km), a planowany czas jej zrealizowania wynosi 5 tygodni. Szlak ma zahaczać o najbardziej malownicze miejsca Południowej Afryki, począwszy od Delty Okawango, Wybrzeża Szkieletów (zwanego Piekielnym Wybrzeżem ze względu na liczbę wraków statków, które właśnie w tym miejscu zabłądziły) i skończywszy na Cape Agulhas – najbardziej wysuniętemu na południe miejscu Afryki.

 

 

Motocykliści w swych planach nie zapomnieli również o Victoria Falls – największym wodospadzie na świecie (1,7 km szerokości oraz 108 m wysokości).

Ta wymagająca wyprawa w zamierzeniu ma przebiegać również przez wiele dróg żwirowych i kamienistych, a także całkowicie pozbawionych śladu cywilizacji, co oznacza dodatkowe znaczące wyzwanie.

Richard Millington, jeden z głównych organizatorów, twierdzi, że mimo wielu trudności, jakie często spotykają motocyklistów na trasie, zazwyczaj taka wymagająca pierwsza podróż jest dopiero początkiem innych – często o wiele bardziej „egzotycznych”. Sekundują mu w tej opinii weterani poprzednich wypraw.

Warto zaznaczyć, że sama idea i przygotowania są organizowane przez specjalistów BMW, którzy – dbając o staranną logistykę, bezpieczeństwo i maksymalne wrażenia – już wcześniej odwiedzili  Południową Afrykę w poszukiwaniu najbardziej interesujących miejsc.

Nie bez znaczenia jest fakt, że najbardziej rekomendowanymi przez zespół BMW maszynami zostały motocykle modelu GS, które bezsprzecznie mogą zaoferować swoim użytkownikom długi związek bez spięć i narzekań.

Choć sama ekspedycja nie wyruszy wcześniej niż we wrześniu, lista zgłoszeń zamyka się już wraz z końcem marca. Wynika to z konieczności dopracowania wszystkich technicznych aspektów przedsięwzięcia, dzięki którym wspomniane wcześniej wymagające trasy staną się osiągalne zarówno dla samych kierowców, jak i ich pasażerów.

Zatem – jeżeli właśnie zostałeś zaskoczona nieoczekiwaną wygraną na loterii – nie czekaj.

Więcej informacji:

www.globebusters.com

info@globebusters.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze