Wypadków jest coraz więcej, mimo to motocykliści nie kupują polisy na życie

Jedno ze znanych towarzystw ubezpieczeniowych sprawdziło, czy motocykliści decydują się na dodanie do ubezpieczenia jednego lub więcej dobrowolnych rozszerzeń, m.in. AC, assistance czy NNW.

Z analizy towarzystwa ubezpieczeń  wynika, że posiadacze jednośladów w zdecydowanej większości kupują wyłącznie obowiązkową polisę OC. Aż 85% z nich w żaden sposób nie rozszerza ochrony. Zupełnie inaczej postępują kierowcy samochodów osobowych. 

Drogie AC i niepotrzebne assistance?
Przed finansowymi skutkami kradzieży chroni kierowców ubezpieczenie AC (każdego roku z polskich dróg „znika” kilkaset maszyn). Wielu właścicieli jednośladów przeważnie rezygnuje z tej ochrony, uważając ją po prostu za drogą. Jednak w ostatnich latach składki wyraźnie zmalały z poziomu ok. 25% wartości pojazdu do ok. 4-10%.

Z kolei assistance zapewnia przede wszystkim holowanie na ustalonym z ubezpieczycielem dystansie i usunięcie usterki na miejscu zdarzenia. Można wymienić katalog sytuacji, w których usługi pomocowe najczęściej przydają się kierowcom jednośladów. To przede wszystkim przebita opona, która w związku z brakiem koła zapasowego urasta nieraz do rangi poważnego problemu. Dużym kłopotem bywa też brak paliwa w niewielkim zbiorniku pojazdu. Dotyczy to zwłaszcza starych motocykli, w których nieprecyzyjnie wskazywana jest rezerwa paliwa lub brakuje pomiaru jego poziomu. 

Tylko co dziesiąty motocyklista ma NNW
Ze statystyk wyłania się zaskakujący obraz braku zainteresowania posiadaczy jednośladów rozszerzeniem ubezpieczenia komunikacyjnego o NNW, które chroni zarówno kierującego, jak i pasażera. Tylko 10% motocyklistów i skuterzystów wykupuje taką polisę. Dla porównania, wśród kierowców samochodów osobowych zainteresowanie tego rodzaju ochroną sięga 60%. 

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Co prawda sezon w pełni, ale trzeba też pomyśleć o przezimowanie sprzętu. Ja w ubiegłym roku skorzystałem z Less Mess Storage. Mają tam świetne warunki przechowywania i całkiem niezłe opłaty. W ubiegłym roku była bardzo korzystna promocja, warto sobie to przemyśleć.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Moze dla tego ze zadne towarzystwo nie oferuje sensownego ubezpieczenia dla motocyklisty a NNW to jakis zart?!?!?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

No dobra ale w sumie jak Ci ukradną motocykl, to jakąś kasę dostaniesz potem. Więc trudno mówić, że sensu całkiem w tym brak.. W takim ac np. A nnw trudno powiedzieć, ale z drugiej strony to jest parę dych na rok.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze