Quantcast
Katarzyna Frendl

Pijany kierowca uderzył w 4 osoby – nie żyje ciężarna kobieta

Kilka godzin temu doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła kobieta w ciąży.

Jak donosi RMF FM wypadek miał miejsce przy trasie nr 9 w miejscowości Lubienie w województwie świętokrzyskim. Jak ustaliła Policja kierujący pod wpływem alkoholu 61-letni mężczyzna, uderzył w idącą chodnikiem rodzinę liczącą 4 osoby. Jedną z nich była kobieta w zaawansowanej ciąży.

Około godziny 11-stej mężczyzna w stanie nietrzeźwości zjechał na łuku na przeciwległy pas jezdni, a następnie wjechał swoim samochodem w rodzinę poruszającą się po chodniku. Na miejsce przyjechały służby pogotowia, próbujące ratować życie kobiety. Niestety impetu uderzenia samochodu ciężarna nie przeżyła. Po stwierdzeniu zgonu matki starano się przywrócić funkcje życiowe 8-miesięcznemu dziecku. Niestety nienarodzonego życia również nie udało się lekarzom uratować.

Inne osoby biorące udział w zdarzeniu to mąż kobiety oraz dwójka ich dzieci. Mężczyzna został ranny w okolicach kończyn dolnych. Dzieci wieku 4 i 5 lat nie doznały uszczerbku na zdrowiu fizycznym. Ze względu na ich bezpieczeństwo psychiczne zostały oddane pod opiekę krewnych.

Ratownicy próbowali najpierw ratować 30-letnią kobietę, która była w 8. miesiącu ciąży. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformował reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Policja ustaliła, że kierujący Citroenem mężczyzna, który wjechał w rodzinę, w wyniku czego śmierć poniosła kobieta, miał we krwi ponad promil alkoholu.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze