Edyta Klim

Wypadek Valerie Thomson przy prędkości ok. 552 km/h (video)

Celem Valerie było pobicie rekordu prędkości w jeździe motocyklem, wszystko potoczyło się jednak inaczej…

Valerie Thomson to najszybsza motocyklistka na świecie, która swoje rekordy bije w specjalnie do tego celu skonstruowanym, karbonowym pojeździe o mocy 500 KM. W marcu Valerie udała się na wyschnięte jezioro Gairdner w Australii, by przekroczyć prędkość 605 km/h i pobić rekord ustanowiony przez Rocky Robinsona.

Jednak chwilę po starcie pojazd przewrócił się, koziołkował i jeszcze przez kilometr wytracał prędkość, po odpaleniu hamującego spadochronu. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, jednak sama Valerie wyszła z wypadku bez szwanku, dzięki mocnej konstrukcji „7 Streamliner”. Zobaczcie to na filmie:

– Mogłam poruszać palcami u nóg i rękami, więc wiedziałam, że wszystko jest w porządku. Próbowałam wyjść samodzielnie, ale było to trudne. W końcu przyjechała ekipa ratownicza i mi pomogła – wspomina Valerie.

Utrata stabilności nastąpiła prawdopodobnie w wyniku lekkiej korekty toru jazdy, którą chciała wykonać Valerie, żeby ominąć miejsce o miękkiej nawierzchni, gdzie niedawno usunięty został korzeń drzewa. Na zewnątrz pojazdu były kamery, jednak żadna z nich nie przetrwała wypadku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze