Wypadek przy 180 km/h podczas policyjnego pościgu

Wypadek przy 180 km/h podczas policyjnego pościgu
Do wypadku przy prędkości niemal 180 km/h doszło na holenderskiej autostradzie podczas próby zatrzymania dwóch uciekinierów.

Jakość wideo pozostawia sporo do życzenia, ale udało nam się dotrzeć do informacji na temat tego, co dokładnie się wydarzyło. Holenderska policja rozpoczęła pościg za dwoma osobami, które napadły na supermarket i próbowały uciec.

Nagranie pochodzi z jednego z radiowozów, przed którym jadą Subaru Foresterem podejrzani o napad, a zablokować próbują ich dwa policyjne Volvo oraz nieoznakowane BMW X5. Przez większą część filmu policjanci nie mogą wiele zrobić z uwagi na obecność innych samochodów, którymi jadą osoby postronne.

Kiedy tylko ruch się zmniejszył, policjanci podjęli próbę zablokowania uciekającego Subaru. Jego kierowca chciał tego uniknąć i zmienić pas z lewego na prawy, ale policyjne BMW było zbyt blisko. Forester zawadził tyłem o przód X5, co doprowadziło do bardzo poważnego wypadku (prędkość pojazdów wynosiła wtedy około 180 km/h), w wyniku którego Subaru zostało kompletnie zniszczone. Uciekinierom udało się jednak przeżyć.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.