Wypadek motocyklisty na Zakopiance. Kto zawinił?

Wypadek motocyklisty na Zakopiance. Kto zawinił?
Kontrowersyjny wypadek, w którym nikt nie jest bez winy, miał niedawno miejsce na Zakopiance. Wskazanie sprawcy wcale nie jest łatwe.

Nie jest tajemnicą, że sporo wypadków z udziałem motocyklistów powodowanych jest przez nieuważnych kierowców, którzy nie zauważają jednośladów. Nie wolno jednak zapominać, że często sami motocykliści swoim stylem jazdy sprawiają, że kierowcom bardzo trudno odpowiednio wcześnie ich dostrzec.

Jak było w tym przypadku? Dwaj motocykliści poruszają się znacznie szybciej od samochodów, które wyprzedzają środkiem drogi. Jednego z nich nie zauważył kierowca Audi, który zaczął zmieniać pas i uderzył w wyprzedzającego go motocyklistę. Kierowca w oczywisty sposób tu zawinił, ale czy miał on szansę zobaczyć szybko jadącego miłośnika dwóch kółek?

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 15 ]
Marek 6 miesięcy temu
Ewidentnie dał d... motocyklista, nie miał szans go zauważyć w porę.
4
1
Odpowiedz
Me 6 miesięcy temu
Następny który myślał że jest na torze
4
3
Odpowiedz
Patryk 6 miesięcy temu
Kierowca auta powinien byc pewny ze nie zajezdza drogi nikomu
0
8
Odpowiedz
Kornik29 > Patryk 6 miesięcy temu
A od kiedy wyprzedza się prawym pasem po za terenem zabudowanym. Jechał na tym motorze jak szalony może ta sytuacja czegoś nauczy.
6
1
Odpowiedz
Lolek. > Kornik29 6 miesięcy temu
Na drodze oddzielonej pasem zieleni mozna zawsze wyprzedzac pasem z prawej. Podobnie na autostradzie z dwoma pasami bo jest to jezdnia jednokierunkowa. Motocyklista nie zmieniał pasa ruchu więc wina jest audi ale w sądzie jest szansa na winę obopulną przynajmniej w jakimś stopniu
2
3
Odpowiedz
B87 > Lolek. 6 miesięcy temu
Brednie. Poza miastem nie możesz z prawej wyprzedzać. Na autostradzie? Spróbuj tak zrobić w Niemczech :D gdzie przepisy mówią tak samo- ZAKAZ.

Wina kierowcy jednośladu- prędkość plus wyprzedzanie z prawej. Doigral się i tyle. Właśnie tacy jak on psują reputację reszcie
7
0
Odpowiedz
Dawid > B87 6 miesięcy temu
W Niemczech masz rację. W Polsce przepisy tego nie zabraniają. A przy zmianie pasa ruchu to kierunkowskaz kierowcy Audi nie obowiązuje? Miał prawo to nie widzieć, ale miał również obowiązek zakomunikować mu swój zamiar kierunkowskazem. Czyja wina? Oba bileciki i na komunikację miejsca
0
0
Odpowiedz
Robi > Dawid 6 miesięcy temu
Może ja inny film widziałem ale audi włączyło kierunkowskaz. Dwa razy mrugnął zanim trafił motocykliste...
0
0
Odpowiedz
Mayo > Lolek. 6 miesięcy temu
Na autostradzie można wyprzedzać z prawej strony tylko jeśli są przynajmniej trzy pasy ruchu w jednym kierunku. Poczytaj przepisy
2
0
Odpowiedz
X > Patryk 6 miesięcy temu
Zgadzam się. Gdyby tylko motocyklista nie wyprzedził z prawej nie bylo by tematu
0
0
Odpowiedz
Edek 6 miesięcy temu
Tak jeżdżą na tych motorach, a później te ich bez sensu naklejki sobie przyklejaja na tylnych częściach samochodów PATRZ Z LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE.
to jest chora akcja...
4
0
Odpowiedz
nanie 6 miesięcy temu
Autor nagrania po elekwentnym skomentowaniu "ja pier.... " oczywiście pojechał sobie dalej.
0
0
Odpowiedz
Artur 6 miesięcy temu
Sam jestem motocyklistą ale takiego stylu jazdy absolutnie nie popieram co nie zmienia faktu, że kierowca może wyprzedzać z prawej strony na jezdniach kierunkowych z wyznaczonymi pasami ruchu. Dotyczy to zarówno tradycyjnej jezdni jednokierunkowej, jak i drogi dwujezdniowej, złożonej z dwóch jezdni jednokierunkowych, każdej dla przeciwnego kierunku ruchu. W tej kategorii znajdziemy m.in. autostrady, które zgodnie z definicją są drogami dwujezdniowymi, odcinki dróg ekspresowych, gdzie mamy do czynienia z dwoma rozdzielonymi jezdniami oraz inne drogi, gdzie jezdnie są rozdzielone. W tych przypadkach nie ma znaczenia, czy droga znajduje się w obszarze zabudowanym, czy poza nim.
0
3
Odpowiedz
Majo > Artur 6 miesięcy temu
Z prawej strony w terenie zabudowanym gdy są dwa pasy ruchu a w niezabudowanym gdy są przynajmniej trzy. Ale motocyklistom można wszędzie bo mają super refleks i są nieśmiertelni.
1
0
Odpowiedz
Zielak 6 miesięcy temu
Ewidentna wina kierowcy audi. Nie dość, że po wyprzedzeniu passata chciał wrócić na prawy pas, to jeszcze nie dość wcześnie użył kierunkowskazu. A tak na poważnie, jeśli wyprzedzasz pojazd jadący wolniej, to nawet jeśli w lusterku zobaczysz, że jeszcze ktoś go za tobą wyprzedza, do głowy ci nie wpadnie, że jego z lewej a ciebie z prawej wyprzedzi. Motocyklista, czy może posiadacz motocykla, nie popisał się tutaj. I żeby nie było, to ja także jeżdżę motocyklem, choć nie tak szybkim. :)
0
0
Odpowiedz
Kokot 6 miesięcy temu
Wina motocyklisty
1
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.