Wyniki zawodniczek w Rajdzie Dakar 2014 – podsumowanie

Jakie są wyniki ośmiu kobiet, które wystartowały w Rajdzie Dakar?

O wszystkich zawodniczkach startujących w Rajdzie Dakar 2014 pisałyśmy wcześniej tu.

Nieliczna, ale znacząca garstka kobiet na liście zawodników rajdu Dakar 2014 była tematem naszego artykułu tuż przed startem owego rajdu Za wszystkie trzymałyśmy kciuki i życzyłysmy powodzenia, niezależnie od tego, jaką maszynę prowadziły lub pilotowały.

Oto krótkie podsumowanie.

Motocykle

Laia Sanz zajęła wysokie 16 miejsce.

#50 Laia Sanz

Laia jak zwykle nie zawiodła. Ukończyła Dakar, jadąc jak równy z równym  z przedstawicielami płci przeciwnej. Mimo kary czasowej, zdołała zdobyć 16 miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszym miejscem mogła pochwalić się po 9 etapie. Była wtedy siódma. Gratulujemy (prawie) bezbłędnej jazdy i dotrwania do końca.

 

Rosa Romero Font nie ukończyła rajdu.

#112 Rosa Romero Font

Dla Rosy Dakar 2014 był z jednej strony szczęśliwy z innej nie. Zawodniczka nie ukończyła rajdu. Wycofała się na piątym etapie. Za to jej mąż – Nani Roma – został zwycięzcą w klasyfikacji generalnej (kategoria: auta), co zdarzyło się już nie po raz pierwszy i na pewno dla obojga jest powodem do radości.

Quady

#259 Camelia Liparoti

Królowa pustyni nie zawiodła swoich fanów i ukończyła Dakar, zajmując najwyższe (wśród wszystkich uczestniczek) miejsce w klasyfikacji generalnej – szczęśliwą 13 pozycję. Ta drobniutka zawodniczka po raz kolejny udowodniła, że quady nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Gratulujemy i trzymamy kciuki za to, by (zgodnie z życzeniem Camelii) coraz więcej dziewczyn decydowało się na start w rajdach.

Samochody

Annie Seel została wykluczona z rajdu.

#366 Annie Seel

Szwedzka księżniczka rajdów Annie (w roli pilota) i Gary Connell to pechowa ekipa Dakaru 2014. Zostali wykluczeni z rajdu. Powód: kłopoty z silnikiem, a dokładniej dziura w przewodzie olejowym. Szkoda teamu o tak dużym offroadowym doświadczeniu…

#399 Adriana Alida Andreani

Przysłowie do trzech razy sztuka nie zawsze się sprawdza. Tak też było w przypadku ekipy Adriana Alida Andreani i Antonio Blangino. Przy ich nazwiskach na liście zawodników można znaleźc komentarz : not starting. A więc nie wystartowali w ogóle…

#433 Susan Jones

Beady i Milly czyli małżeństwo Susan i Mike Jones, dowiedli, że ponad 30 letnie doświadczenie w rajdach procentuje. Mimo kary czasowej zdołali ukończyć Dakar. W klasyfikacji generalnej zajęli  51 miejsce. Zapewne zdołali nawiązać też jakieś nowe biznesowe kontakty…

Isabelle Patissier zdobyła 26 miejsce.

#338 Isabelle Patissier

Nasza mistrzyni wspinaczki, wraz ze swoim mężem Thierrym Delli Zotty na siedzeniu pilota, zdobyli fantastyczne 26 miejsce w kategorii aut. Choć nie jest to najwyższe miejsce Isabelle w Dakarze, to niewątpliwie może być z siebie dumna. Pierwsza 30-tka to jest coś!

#444 Alicia Reyna

Debiut Alicii na fotelu pilota można uznać za udany. Dakar ukończony szczęśliwie. W klasyfikacji generalnej team Reyna – Pelayo zdołał uplasować się na 60 miejscu. Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy.

Wszystkim Paniom, które dotarły do mety raz jeszcze serdecznie gratulujemy. Tym zaś, którym z jakichś przyczyn nie udało się dotrzeć do mety Dakaru 2014 – trzymamy kciuki, by w przyszłości było już tylko lepiej. Sobie samym zaś życzymy – więcej kobiet w rajdach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze