Wymusił pierwszeństwo, zginął jego pasażer

Wymusił pierwszeństwo, zginął jego pasażer

16 lipca 2019
1
Jak wiele może kosztować chwila bezmyślności? Czasami ktoś musi za to zapłacić najwyższą cenę.
Loading module...

Do tragicznego wypadku doszło w Bydgoszczy. Kamera samochodowa uchwyciła moment, w którym Renault wyjeżdża z drogi podporządkowanej i chociaż ocenę sytuacji kierowcy utrudniają inne samochody, wjeżdża na główną drogę. Prosto przed nadjeżdżające Audi.

W wyniku zderzenia zmarł 85-letni pasażer Renault, którego nie udało się uratować, pomimo prób reanimacji. Ogromne szczęście miał z kolei motocyklista jadący za Audi, który widząc kolizję omal nie spadł z maszyny. Na nagraniu nie widać, czy udało mu się bezpiecznie zatrzymać, ale nie ma nigdzie informacji na temat tego, że został on poszkodowany.

A jak doszło do tej kolizji? Skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej oraz Wrocławskiej jest rozwiązane nietypowo. Kierowca Renault wyjeżdżał z równoległej, do dwupasmowej, nitki Grunwaldzkiej. Znajduje się tam osobna sygnalizacja świetlna, którą widać na nagraniu i to ona wyznacza czy można wjechać na ulicę dwupasmową, bez względu na kierunek w którym zmierzamy. Przed zderzeniem wyświetlany był sygnał czerwony.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!