Wymusił pierwszeństwo, dostał „pouczenie” od kierowcy BMW

Zazwyczaj kierowcy udzielają „reprymendy” kierującym, którzy im się „narazili”. W tej sytuacji natomiast „interwencja” odbyła się w imieniu osoby trzeciej.

Kierujący Oplem Corsą widział wyraźnie, że jego pas się kończy i musi zjechać na prawy. Chciał jednak wcześniej wyprzedzić jak najwięcej aut, co zakończyło się bardzo nieładnym wymuszeniem pierwszeństwa na kierowcy auta z kamerą.

Po chwili Opla dogoniło BMW, z którego na światłach wyszło dwóch mężczyzn, aby kierującemu Corsą udzielić „pouczenia”. Z gestów można domyślić się, że chodziło właśnie o wymuszenie na aucie z kamerą. Co sądzicie o takiej „rycerskiej” postawie?

Najnowsze

Kierowca Jeepa ma pomysł na korki

Podobno duży może więcej, a kierowcy terenówek mogą wjechać wszędzie. Tak chyba uważa pewien kierowca Jeepa.

Nikt nie lubi stać w korkach, ale kiedy już w jakiś wpadniemy, nic na to nie jesteśmy w stanie poradzić. Zwykle znajdzie się jednak jakiś „pomysłowy” kierowca, któremu nie chce się czekać z innymi.

Tak jak ten kierowca Jeepa Wranglera. Najpierw wyprzedził korek pasem do zjazdu na stację benzynową, następnie przejechał przez wysepkę oraz przejście dla pieszych i pojechał dalej pasem rozbiegowym. Co sądzicie o takim zachowaniu?

https://www.youtube.com/watch?v=nkPKIBuPYs0

Najnowsze

Edyta Klim

Kalendarz Dżangłera już w sprzedaży!

Dwanaście polskich truckerek zapozowało do specjalnej edycji kalendarza, z którego dochód zostanie przeznaczony na kampanię informacyjną o korytarzu życia.

Kalendarz Dżangłera to wspólna inicjatywa: Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego i Czernej, twórców kampanii “Korytarz życia – włącz myślenie” oraz założycieli fanpage’a FB dla truckerów “Widzimy się na Dżangłerze”.

Ich wspólnym celem jest kampania informacyjna na temat tworzenia korytarza życia, którym z łatwością mogą się przemieszczać służby niosące pomoc. Dlatego zysk ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na stworzenie 15 tys. naklejek w czytelnym formacie A2, którymi będzie można za darmo okleić tylne drzwi samochodów ciężarowych. Na nich będzie grafika informująca o tym, jak prawidłowo uformować korytarz życia.

W imię tak słusznej sprawy przed obiektywem Tomasza Bojakowskiego stanęło 12 polskich truckerek: Kate Żółtek, Karolina Charyło, Kamila Ballue, Doris Mielczarek, Paulina Dobrodziej, Aleksandra Hudy, Angelika Bednarz, Aleksandra Kun, Ada Wiśniewska, Dagmara Kramska, Aleksandra Bulczak oraz Agnieszka Serafin.

Kalendarz w formacie A3 można zakupić w sklepie internetowym w cenie 59 zł: https://www.dzanglera.pl/pl/p/KALENDARZ-DZANGLERY-2019-FORMAT-A3/190 oraz na parkingach dla ciężarówek prowadzonych przez firmę Citronex.

Najnowsze

Edyta Klim

Motoball – piłka nożna na motocyklach

Motoball to sport mało znany, choć europejskie rozgrywki sięgają 1964 roku! Prawdopodobnie to najszybszy sport drużynowy na świecie.

Motoball to drużynowa dyscyplina, w której rozgrywkach biorą udział motocykliści. Drużyna składa się zazwyczaj z: 8 zawodników na motocyklach (z czego 4 jednocześnie na boisku), bramkarza (już bez motocykla), trenera, lidera zespołu, dwóch mechaników i fizjoterapeuty.

Mecz dzieli się na 4 części po 20 minut każda, oddzielone 10-minutową przerwą. A piłka za którą jeżdżą motocykliści waży 1200 gram i ma średnicę 40 cm.

Choć motoball nie jest mocno popularny, to pierwsze niemieckie drużyny młodzieżowe powstały już w latach 50-tych. Pierwszy Puchar Europy rozegrano w 1964 roku i wtedy zwyciężyła Francja. Do czołówki drużyn przez lata należała także Rosja, która wygrała pierwszą edycję Mistrzostw Europy w 1986 roku. W tym roku rozgrywki Euro w Rosji objęły dodatkowo drużyny juniorskie. Na tych zawodach nie mamy (jeszcze) polskiej reprezentacji.

Najnowsze

Kierowca ciężarówki zasnął za kierownicą?

Przemęczenie jest jednym z większym problemów zawodowych kierowców. Czy to właśnie zmęczenie doprowadziło do tego wypadku?

Na nagraniu widać ciężarówkę z przyczepą, która porusza się prawym pasem autostrady A2. Po chwili pojazd zaczyna zjeżdżać na pobocze, a później wjeżdża prawymi kołami na trawę. Czyżby kierowca zasnął za kierownicą?

Na to wskazuje sposób opuszczenia właściwego pasa ruchu, a także gwałtowna reakcja po wjechaniu na trawę – jakby obudziło to kierującego i nagle skręcił kierownicą w lewo. Udało mu się powrócić na asfalt, ale doprowadziło to do przewrócenia się przyczepy.

Najnowsze