Wymiana filtra powietrza w motocyklu – film

Niedawno Kawasaki opublikowało pierwszy film z cyklu "Kawasaki - zrób to sam", poświęcony filtrom powietrza, który przedstawia różnice pomiędzy oryginalną częścią a zamiennikiem dostępnym na rynku. Przy okazji udało się zrobić ciekawy film instruktażowy.

Polski importer Kawasaki mierząc się najwyraźniej w serwisach z różnymi częściami nieoryginalnymi, które montowane były w motocyklach Kawasaki przez ich właścicieli, postanowił nakręcić film – niejako instruktaż – wymiany filtra w domowych, a właściwie garażowych warunkach. Wymiana ta nie wygląda na wybitnie trudną, zatem – być może – również motocyklistki podejmą się tego wyzwania.

Warto jednak zwrócić uwagę również na porównanie części oryginalnych i zamiennika – czy aby na pewno chcemy ryzykować montaż tego rodzaju filtrów w najważniejszym elemencie naszego jednośladu?

Najnowsze

Najważniejsze święto miłośników marki Porsche

Ponad 20 tys. KM zebranych na Torze Poznań, aby świętować 50. urodziny Porsche 911. Taka kumulacja mocy nastąpi w najbliższy czwartek, 5. września, kiedy rozpocznie się najważniejsza uroczystość dla miłośników marki Porsche w Polsce - Porsche Parade 2013.

Porsche Type 911 T8, 1964, Prototype 901
fot. Porsche

Będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce oraz jedno z największych w Europie. Święto zainaugurowane zostanie w środowisku najbardziej naturalnym dla Porsche – na torze wyścigowym. Około 100 samochodów z całej gamy modelowej Porsche, rozpoczynając od pierwszej generacji Porsche 911, kończąc na ostatniej premierze – Porsche Panamera – spotka się na Torze Poznań. Uczestnicy będą mieli okazję przetestować swoje samochody na nitce toru. Jedyna okazja, aby podziwiać modele wszystkich generacji spotykające się na jednej prostej. Po dniu pełnym sportowych emocji, nastąpi przejazd ulicami Poznania. Cześć samochodów zostanie następnie wystawiona w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Poznania – przy Starym Browarze – Centrum Sztuki i Biznesu, a uczestnicy podzielą się wrażeniami podczas uroczystej kolacji.

Porsche 911 Turbo S
fot. Porsche

Następnego dnia rano – 6 września – kilkadziesiąt samochodów ze Stuttgartu wyruszy do Warszawy, gdzie po przejeździe stołecznymi ulicami zajmą miejsce na placu przed Pałacem Kultury i Nauki – od strony ulicy Marszałkowskiej. Będzie to szansa na spotkanie ze wszystkimi modelami i generacjami, poczucie wyjątkowości marki na własnej skórze. Jedyne na świecie kino samochodowe tylko dla Porsche, wyświetlające szczególny dla marki Porsche film – „Le Mans” – powstanie w piątkowy wieczór przed Pałacem Kultury i Nauki. Kumulacja emocji nastąpi po seansie.

Porsche Panamera Turbo Executive
fot. Porsche

Zaprezentowane zostaną dwie nowości – Porsche 911 Turbo S oraz Panamera. Następnie gości zaprosi Martini Racing Lounge. W sobotę rano uczestnicy spotkają się, aby zrobić wspólne zdjęcie z okazji 50 lat 911, które będzie pokazywane na całym świecie. Nasze mobilne muzeum Porsche będzie świętowało Porsche Parade 2013 przejeżdżając ulicami Warszawy. Parada odbędzie się ulicą Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego do Ronda Waszyngtona, powrót Alejami Jerozolimskimi, ulicą Marszałkowską i pod Pałac Kultury i Nauki.

Najnowsze

Miejsca parkingowe wyłącznie dla kobiet?

Miasteczko Triberg ma najwyższy wodospad w Niemczech oraz muzeum zegarów z kukułką, które może poszczycić się największym zegarem tego rodzaju na świecie. Miasteczko ma coś jeszcze – dwanaście miejsc parkingowych tylko dla kobiet.

O problemie pisałyśmy wcześniej tu. Teraz wiemy nieco więcej o niemieckim pomyśle.

Pomarańczowe, specjalnie oznaczone powierzchnie, to pomysł burmistrza, Gallusa Strobla. W ten sposób chciał on ułatwić paniom poruszanie się autem w ograniczonej przestrzeni nowego miejskiego parkingu podziemnego. Miejsca są szersze od standardowych i mają poprawić komfort parkowania. Burmistrz prawdopodobnie chciał dobrze, ale jego dzieło szybko dołączyło do atrakcji turystycznych miasta – turyści jak tylko obejrzą sobie zegary z kukułkami idą zwiedzać parking, który po prostu wydaje im się śmieszny.

Jeśli to był zabieg reklamowy dla miasta to z pewnością się udało, choć sam burmistrz przyznał w prasie, nie nikogo nie chciał urazić swoją decyzją. Burmistrz podkreślił, że absolutnie nie ma żadnych uprzedzeń do kobiet, które na co dzień zasiadają za kierownicami pojazdów. Jego zdaniem przestrzeń parkingu jest również dobrym miejscem do ćwiczeń z parkowania, które w ciasnych warunkach nie zawsze jest łatwe. Strobel powiedział również, że od pań ma odzew pozytywny; raczej je to rozbawiło, niż wprawiło w konsternację.

Co innego niemieckie środowiska feministyczne, które są zdania, że pomysł krzywdzi kobiety i czyni z nich kiepskich kierowców. Ale oburzyli się też niektórzy panowie; jeden z czytelników dziennika SÜDKURIER uznał specjalne miejsca parkingowe za jawną dyskryminację kobiet oraz kolejną próbę wepchnięcia kobiety do przysłowiowej „kuchni”.

Najnowsze

Czego pragną kobiety? Motoblogi na Motocaina.pl

"Czego pragną kobiety" to tytuł najnowszego posta na blogu

Najnowsze

Nowa Alfa Romeo Giulietta zadebiutuje w Frankfurcie

Zwolenniczki włoskiego designu spod szyldu Alfa Romeo pewnie zacierają ręce z radości. Już w tym miesiącu swoją premierę będzie miec model Giulietty na 2014 rok, który za niebawem zadebiutuje w Frankfurcie. Czego nowego można spodziewać się w tym cacku?

Alfa Romeo Giulietta na 2014 rok.
fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo wybrała frankfurcki IAA 2013 jako miejsce międzynarodowego debiutu prasowego Giulietty MY 2014, której sprzedaż rozpocznie się w październiku bieżącego roku. Na prestiżowym „wybiegu” IAA 2013 eksponowana będzie również MiTo MY 2014 – nowa edycja tego samochodu wprowadzona niedawno na rynki Europy oraz fascynująca Alfa Romeo 4C, samochód zarówno kompaktowy, jak i sportowy. Czego można spodziewać się w odmienionych Alfach?

Alfa Romeo Giulietta MY 14

 • Nowy silnik 2.0 JTDM 2 o mocy 150 KM i momencie obrotowym 380 Nm
 • Nowy system infotainment Uconnect z 5-calowym ekranem dotykowym lub nawigacją i dotykowym ekranem 6,5-calowym
 • Nowa atrapa chłodnicy, chromowane oprawy lamp przeciwmgielnych i nowe felgi o średnicy 16-, 17- oraz 18 cali
 • Nowe kolory nadwozia: Moonlight Pearl, Anodizzato Blue i Bronze
 • Pogłębione fotele z nowym wykończeniem, nowa kierownica i nowe akcenty wystroju tablicy przyrządów, boczków i klamek drzwiowych
 • Nowe, praktyczne schowki na podręczne przedmioty i drobiazgi
 • Na rynkach europejskich od października bieżącego roku.

Alfa Romeo MiTo MY 2014

 • Sportowy kompakt dla entuzjastów włoskiego stylu i doskonałości technicznej tuż po modernizacji
 • Nowa, chromowana atrapa chłodnicy, polerowana oprawa reflektorów i nowy kolor nadwozia Anthracite Grey
 • Nowy 105-konny silnik 0.9 Turbo TwinAir liderem segmentu pod względem zużycia paliwa i poziomu emisji spalin
 • Nowy system multimedialny Uconnect z 5-calowym ekranem dotykowym, dostępny także z nawigacją GPS
 • Jeszcze bardziej wyrafinowany wystrój wnętrza: cztery kombinacje kolorystyczne i trzy nowe warianty deski rozdzielczej.

Alfa Romeo 4C

 • Ikona globalnej marki i wyzwanie dla rynku Premium
 • Dwumiejscowe coupé, napęd na koła tylne i centralnie umieszczony silnik
 • Nowy '4-cylindrowy' silnik 1750 Turbo Petrol z aluminium
 • Dwusprzęgłowa skrzynia przekładniowa Alfa TCT
 • Selektor DNA z nowym ustawieniem trybu „Race”
 • Samonośna strukturalna platforma karbonowa
 • Stosunek masy do mocy poniżej 4 kg/KM

Najnowsze